Paneli Patlıcan Kızartması

253

Paneli Patlıcan Kızartması patlıcanın belki de en lezzetli tariflerinden birisi. Paneli Patlıcan Kızartması yanında diğer sebzeleri de paneleyerek kızartabilir ve karışık kızartma şeklinde servis edebilirsiniz. Yanına da süzme yoğurt çırptınız mı alın size enfes bir akşam yemeği tarifi

Paneli Patlıcan Kızartması malzemeleri

2-3 adet orta boy patlıcan
1 adet yumurta
Galeta unu
1 çay kaşığı tuz
Sıvı yağ

Gerçek NewYork usulü Magnolia tatlısı tarifi

Paneli Patlıcan Kızartması tarifi yapılışı

Paneli Patlıcan Kızartmasını yapmak için patlıcanları alaca soyun. Yani pijamalı şekilde. 3 veya 4 dilim olacak şekilde enine kesin ve ortadan da bölün. Tuzlu suda patlıcanları bekletip bir 10-15 dakika sonra kurulayın.

Yumurta ve galeta ununu birer kaseye koyun ve içine tuzu atın. Patlıcanları önce yumurta sonra bol galeta ununa batırıp kızgın yağda kızartın.

Patlıcanları kızarttıktan sonra kağıt havluya koyun ki yağını emsin. Patlıcan kızartmasını dilerseniz sarımsaklı yoğurt ile de servis edebilirsiniz.

Paneli patlıcan kızartmasını fotoğrafta gördüğünüz gibi yeşil fasulye veya börülce ile de servis edebilirsiniz. Çok yakışır. Patlıcan kızartması ertesi güne kaldığında da keyifle yenen bir tariftir. Buzdolabında rahatlıkla bekletebilirsiniz.

Pratikse