Fotojenik görünmenin yolları

1590

Akıllı telefonların çoğalması ile hepimiz birer fotoğrafçı olduk sayılır. Hem fotoğraf çektirmeyi, hem de selfie çekmeyi çok seviyoruz. Artık fotojenik fotoğraflarımızın olmasına eskisinden çok daha fazla önem veriyoruz.

Çektirdiğimiz veya kendimiz çektiğimiz fotoğraflar her ne kadar akıllı telefonlar tarafından çekiliyor ve bir çok farklı filtre ile düzenlenebiliyor olsa bile fotojenik görünmenin yollarını arıyoruz 🙂

Işık ve açının uyumu ile muhteşem fotoğraflar çekmenin ve fotojenik görünmenin yolları

 

Ayak ucunda durabiliriz

Eğer topuklu bir ayakkabı giymemişseniz ayak ucunuzda durarak bacaklarınızın daha uzun görünmesini sağlayabilir ve çok daha hoş bir görünüm elde edebilirsiniz.

Ağırlığımızı bir yana verebiliriz

Çektirdiğimiz fotoğrafların çok daha  iyi olmasında en büyük rol açı ve ışığındır. Ağırlığımızı bir yanımıza vermek ise bedenimize açı katar ve çok daha hoş bir görüntü elde etmemizi sağlar. Bunu sağlamak için bir adım yana ya da ileri eğimli durabiliriz.

Başımızı yukarıda tutabiliriz

Fotoğraf çektirirken dikkat etmemiz gereken önemli faktör ışıktır. Fotoğrafta en çok ışık alması gereken bölge yüzümüz. Bunun için yüzümüzü yukarı kaldırarak bu dengeyi sağlayabiliriz.

Bir veya iki kolumuzu yukarıya kaldırabiliriz

Fotoğraf çektirdiğimiz sırada ellerimizi kollarımızı nereye koyacağımızı bir türlü karar veremediğimiz anlar vardır. Bu durumda bir kolumuzu belimize bir kolumuzu başımızın üst kısmına koyarsak çok daha hoş bir görüntü elde edebiliriz.

Aksesuar kullanabiliriz

Fotoğraf çektirirken elimizde hoş bir obje tutmak, güzel bir dekorun önüne geçmek gibi seçimler fotoğraflarda çok daha hoş bir görüntü elde etmemizi sağlayacaktır.

 Gülümseyebiliriz

Mutlu bir yüz her zaman daha güzel ve fotojenik görünecektir. Olabildiğince doğal bir gülümsemeyi yüzünüzden eksik etmemeniz ve enerjinizi ortaya çıkartmanız fotoğraf çektirirken aklınızda tutmanız gereken en önemli noktalardan biridir.