Kıl Tekniği Kaş ve Mikroblading Kaş Tekniği Nedir? Farkları nelerdir?

1364

Yüzümüzde en çok dikkat çeken yer kaşlarımızdır. Çünkü her mimiğimizi anlamlı kılmaktadır. Bu nedenle bu tür şeylere dikkat eden herkesin en çok önem verdiği vazgeçilmezimiz kaşlarımızdır.

Yüz çevresinde dikkat çekecek her değişiklik gibi, kaş aldırmak da birçok şekilde ifade değişikliği oluşturmaktadır. Yanlış alınan kaşlar nedeniyle daha sonralarında sıkıntı yaşanmaktadır. Diğer bir deyişle kaşların küstüğü, döküldüğü gibi bilgiler verilmektedir. Peki böyle bir durumda ne yapılmalı, çözümü nedir gibi sorulara bakacak olursak bir çözüm mutlaka bulunmaktadır.

Cilt bakım uzmanlarının önerdiği kaş vitamini bu konuda size yardımcı olabilmektedir. Fakat unutulmamalıdır ki; daha fazla yıpranmış ve vitamine rağmen istenen oranda olmayan kaşlar için kıl tekniği denen Mikroblading kıl tekniği kaş uygulaması uygulanabilmektedir.

Kıl tekniği kaş ile mikroblading kaş tekniği aynı uygulamalardır. Herhangi bir fark yoktur. Bazı yerlerde Türkçe olarak kıl tekniği kaş ve bazı yerlerde ise mikroblading kaş uygulaması olarak geçmektedir. Yapılan işlem aynıdır. Her iki uygulamada da kaşlara kıl formu verilerek yapılan dolgu işlemidir.

Bu tarz işlemleri yaparken mutlaka sağlığınızı da göz önünde bulundurmalısınız. Bu nedenle yaptıracağınız yerde uygulama yapacak kişinin bu sertifikaya sahip olup olmadığı mutlaka sorgulanmalıdır. Bu tekniği uygulamaya yetkili olan kişilerce ve özen gösterilerek yapılmalıdır.

Kaşlarda oluşan ve görüntü açısından sizi rahatsız eden sıkıntılar olduğunda uygulanabilecek bir tekniktir. Seyrek, dökülmüş ve yanlış alıma bağlı olarak küsmüş diye adlandırılan kaşlarınızı güzel bir görüntüye sahip olması için uygulanmaktadır. Uygulanan kaş tekniği doğal kaş görünümünden uzak kalmayacak şekilde tasarlanmaktadır.

Kaş doğallığının bozulmadan kıl tekniğinin uygulanması işlemi cerrahi bir müdahale değildir. Uygulama yapıldıktan sonra günlük hayatınızın seyrine devam edebilirsiniz. Cilt, kaş rengi ve kaş yapısına göre 2-3 yıl arasında kalıcılık sağlamaktadır.

Doğru bir analiz ve doğru uygulanacak renk ile doğallığından hiçbir şey kaybetmeyen kaşlarınız görüntünüzü tamamen değiştirecektir. İlk günkü gibi bir görünüm sağlayacaksınız. Yapılan uygulama ile istediğiniz kaş formuna sahip olmuş olacaksınız.

Uygulanacak olan kıl tekniği kaş fiyatları kaş yapısına göre ve yaptırılan yere göre farklılık göstermektedir. Bu nedenle yapılacak olan teknik, kaş yapısı ve diğer bilgiler için mutlaka yüz yüze detaylı olarak konuşmanızda fayda vardır.

Kıl tekniği kaş uygulaması yapılırken dikkat edilmesi gerekenlerden biri de sağlık problemlerinizin olup olmadığıdır. Bu konuda eğer alerjik bir sorununuz varsa uygulayıcı uzmana belirtmenizde fayda vardır. Belirtmediğiniz takdirde geri dönüşü olmayan zararlar verme ihtimalleri göz önünde bulundurulmalıdır.

Gebelik ve emzirme durumlarında ise mutlaka hekiminize danışmanızda fayda vardır. Hormonların çok değişken olduğu bu dönemlerdir. Kullanılan ürünlerin insan sağlığı üzerinde negatif bir etkisi olmamasına rağmen, bir uzmana danışmak sizler için faydalı olacaktır.

İlandır.