Dünyanın en güzel çiçekleri

3272
Dünyanın en güzel çiçekleri

Dünyanın en güzel çiçekleri hangileri biliyor musunuz? İşte tüm dünyada merak edilen ve en beğenilen çiçekler…

Kana çiçeği

1) Kana Çiçeği

Kana çiçeği özellikleri ile dikkat çeken en güzel çiçeklerden biridir. Hem çiçekleri hem de yaprakları çok beğenilir. Türkiye’de tespih çiçeği olarak bilinen Kana çiçeği dünyanın en güzel çiçekleri listesinde hak ettiği yeri alıyor. Kana çiçeği İngiltere’nin en popüler bahçe bitkileri arasında yer alır.

 

 

2)Kiraz Çiçeği

Kiraz çiçeği denilince akla Japonya gelir. Kiraz çiçeği çiçek açtığında tüm dünyadan Japonya’ya turist akını başlar. Beyaz ve pembe renklerdeki kiraz çiçekleri yere döküldüğünde de halı gibi rengarenk bir görüntü oluşturur.

3) Colorado Columbine

Colorado Columbine çiçeği Amerika’da Rocky dağlarında yetişir. 4500 metre yükseklikte yetişen Colorado Columbine için dağcılar arasında Hoşgeldin ödülü denilirmiş. Zira dağcılar bu yüksekliğe çıktığında onları müthiş zerafetiyle Colorado columbine çiçeği karşılarmış. Colorado columbine fiyatı da değerli olduğundan oldukça yüksek. Tanesi 50 dolara kadar çıkabiliyor.

4) Ortanca (Hydrangea Macrophylla)

Herhalde dünyanın en güzel çiçekleri listesi içinde Türklerin en sevdiği çiçekler ortanca olabilir. Hydrangea adıyla bilinen ortanca çiçeği bahçe çiçekleri arasında en sevilenleridir.

Ortanca çiçeği renklendirme yöntemleri

5) Müge Çiçeği

Müge çiçeği hem çok güzel kokar hem de çok şık görünür. Kırılgan bir çiçek olan Müge çiçeği bu sebeple en güzel çiçekler listesine girmeye hak kazanmıştır.

6) Gala(Calla Lily) Çiçeği

Gala çiçeği hem çekici hem de şık bir çiçektir ancak aslında zehirlidir. Zehirli Zantedeschia türünden olan gala çiçeğinin yaprakları yenilirse hayvanları ve çocukları öldürebilir. Bu nedenle dünyanın en güzel çiçekleri arasında yer alsa da Gala çiçeği belki de uzak durulması gereken bir çiçektir.

 

7) Black Eyed Susan

Biz Black Eyed Susan çiçeğine Kara gözlü Suzan desek acaba çok mu komik olur bilmiyoruz ancak altın rengi yapraklarının ortasındaki koyu renk kısmı gerçekten de siyah bir gözü andırıyor ve gelip geçenleri kendine baktırıyor.

 

 

8) Kanayan Kalpler

Kanayan Kalpler veya ağlayan kalpler çiçeğine Türkler şebboy da diyor ancak aslında bu çiçek şebboyun bir türü. Çiçekler kalp şeklinde olunca dünyanın en güzel çiçekleri listesinde de hemen giriş yapıyor tabii ki.

 

9) Blue Bells ( Çan çiçeği)

Özellikle bahar aylarında Avrupa’yı ele geçiren çan çiçeği ya da blue bells adını 19. yüzyılda bir şairin verdiği isimdir. Şair çiçeği yalnızlık ve pişmanlık anlamı yüklemiştir. Bizim için ise blue bells dünyanın en güzel çiçekleri arasında.

Pratikse.com