Yılbaşında Doğal ve İlave Şekersiz Çikolata Keyfi

880

Doğal ürünlere yükselen ilgi, hediyelere de yansıyor. Yılbaşında en çok tercih edilen lezzetlerden olan çikolataya, BEEO’dan %100 doğal, propolisli ve ham ballı alternatifler geliyor.

Hem Büyüklere Hem Küçüklere Yılbaşında Doğal ve İlave Şekersiz Çikolata Keyfi

Arı ürünlerini herkesin sevebileceği formlara dönüştüren BEE’O, “Propolisli Ham Ballı Çikolata” ve “Ham Ballı Yer Fıstıklı Fındıklı Truffles Çikolata Mix” ürünleriyle yılbaşı hediyenize lezzet ve doğallık katıyor. BEEO’nun, günlük fenolik flavonoid ihtiyacınızın karşılanmasına yardımcı olan el yapımı Propolisli Ham Ballı Çikolatası’nın kaplamasında, sadece kakao, iç dolgusunda ise ham bal ve propolis bulunuyor. BEE’O Ham Ballı Yer Fıstıklı Fındıklı Truffles Çikolata Mix’in ise çikolata kaplamasında sadece kakao ve propolis bulunurken, iç dolgusunda ham bal, propolis, yer fıstığı ve fındık bulunuyor. Tamamen doğal ve katkısız bu ürünler, Türkiye’nin ilk ve Tek İnovasyon Ödüllü Anadolu Propolisi markası olan BEE’O tarafından “Sözleşmeli Arıcılık Yöntemi” ile tamamen kontrollü koşullarda kovandan sofraya izlenebilir bir şekilde üretiyor. Çocuklar ve yetişkinlerin severek tüketmesi için 6’lı ve 12’li çeşitleri ile tüketicilerin beğenisine sunuluyor.

Propolis Fındık Kakao Ham Bal Dolgulu Çikolata’nın içeriğinde; %74 ham bal, %20 fındık, %5 kakao, %1 propolis, kakao tozu, kakao yağı, kakao kitlesi bulunuyor.

Propolis Yerfıstığı Ham Bal Dolgulu Çikolata’nın içeriğinde; %64 ham bal, %35 yerfıstığı, %1 propolis, kakao tozu, kakao yağı, kakao kitlesi bulunuyor.

Propolis Ham Bal Dolgulu Çikolata’nın içeriğinde ise; %98,5 ham bal, %1,5 propolis, kakao tozu, kakao yağı, kakao kitlesi bulunuyor.

Bu lezzetli doğal çikolata alternatifleri sadece BEEO’nun online alışveriş mağazası www.beeo.com.tr’den sipariş verilebiliyor ve kargo ile adresinize teslim ediliyor. BEE’O bu sağlıklı lezzetler ile hayatımıza doğal bir dokunuş yapıyor.

Propolis nedir?

Propolis, arıların bitkilerin reçinemsi kısımlarından topladığı, antioksidan maddelerden fenolik ve flavonoidlerden meydana gelen doğal bir arı ürünüdür. Arı petek gözlerini önce propolis ile kaplar, sonra üzerine balını, poleninin, arı sütünü koyar. Böylece arının ürünleri de kovanda bozulmadan saklanır.

Ham bal nedir?

Ham Bal, kovandan alındığı hali ile tüketime sunulan, yüksek sıcaklıklara (65-76⁰C) ısıtılmamış ve içerisindeki polenleri filtre edilmemiş doğal baldır. Doğal bal kovandan elde edildikten kısa bir süre sonra katılaşır yani kristalleşir. Halk arasında bu durum “donma” olarak da adlandırılır. Aslında bu tamamen doğal bir olaydır ve bal kristalleşmiş hali ile de tüketilebilir. Sadece fiziksel bir değişim olan durumu engellemek için, ballara pastörizasyon dediğimiz, 65-76⁰C aralığında yüksek sıcaklık işlemi uygulanmaktadır. Oysaki balın, pastörize edilmesi gerekli değildir. Pastörizasyon yani yüksek sıcaklıklara ısıtma işlemi balın içerisinde doğal olarak bulunan enzimler, vitaminler ve antioksidan özelliğe sahip bazı ve fenolik ve flavonoid yapıdaki değerli bileşenlerin azalmasına neden olur. Filtrasyon ise balın doğal bileşiminde yer alan polenlerin azalmasına neden olur. Ham bal pastörize ve polenleri tutacak derecede filtre edilmediğinden besin içeriği tüm doğallık ve saflığıyla korunmaktadır.