Halıya dökülen ağda lekesi nasıl çıkar?

2423

Halıya dökülen ağda lekesi nasıl çıkar biliyor musunuz? İşte halıya dökülen ağda lekesi çıkarmak için kullanabileceğiniz yöntem.

Ağda yaparken halıya ağda döküldü veya damladı. Ne yapacaksınız? Duyunca bile tüyleriniz diken diken oldu değil mi? Oldukça talihsiz bir kaza ama sık sık yaşanabiliyor.

Halıya dökülen ağda lekesi nasıl çıkar?

Halıdan ağda lekesi çıkarmak için ihtiyacınız olan şey sentetik tiner. Kötü koksa da sentetik tiner ile halıdan ağda lekesini kolayca çıkarabilirsiniz.

Sir ağda lekesine karşı da pek çok lekede olduğu gibi 1 numaralı yardımcınız olan sentetik tineri mutlaka evinizin bir köşesinde bulundurmalısınız.

Halıdaki ağda lekesine yeteri miktarda tiner dökün ve ince bir saç tarağı ile ağdayı halıdan çıkarmak için yavaşça tarayın. Tarayarak ağdayı aldıktan sonra beyaz temiz bir bez ile kalan lekeyi de hafifçe ovarak silin. Tiner ile halıdan ağda lekesini çıkardıktan sonra sabunlu bir bez ile lekeli bölgeyi silin. Tiner kokusu bir süre halıda kalacaktır.

Sentetik tineri makine halılarında kullanabilirsiniz. Eğer halınız yün halıysa görünmeyen bir köşesinde deneyin ve öyle uygulayın.