Saç yağlanmasına ne iyi gelir?

2300

Saç yağlanması hem kadınlar hem erkekler için oldukça rahatsız edici bir durum. Saç yaplanmasının neden olduğu ve saç yaplanmasına ne iyi gelir soruları kuaförlerin de oldukça sık karşılaştığı bir durum. Saçlarda yağlanma olması oldukça bakımsız bir görüntüye sebep olmaktadır. Eğer yağlı saçlarınız varsa ve bu durumun önüne geçemiyorsanız önleyici önerilerimizi denemenizi tavsiye ederiz.

Saç yağlanmasını önlemek için neler yapılır? Saç yağlanmasına ne iyi gelir?

Yağlı yiyeceklerden kaçınmak faydalı olacaktır.

Saçlar kuruduklarında doğal nemi sağlamak için saç derimiz daha fazla yağ üretmeye başlar bu yüzden, saç derisini ısıtan saç şekillendiricileri kullanılmamalıyız.

Duş alırken sıcak değil serin su kullanmalıyız.

Şampuan değiştirmek yağlanma ile savaşta etkili bir yöntemdir.

Saçlarla çok fazla oynamak ve çok sık taramak yağlanmaya sebep olabilir.

Saç kremi saç diplerine sürülmemelidir. Saç derisi kremle etkileşime geçtiğinde daha fazla yağ üretir.

Saçlara düzenli bakım yapmak faydalı olacaktır.

 

Saç yağlanmasına iyi gelen bitkisel çözümler neler?

Bir litre suya 10 gr. ıhlamur çiçeği ve bir limon kabuğunu rendeleyin. Kaynatın ve demleyin. Karışımı süzüp içine bir yemek kaşığı elma sirkesi ekleyin. Saç diplerinize uygulayın. Bir süre bekletip durulayın.

Bir yemek kaşığı elma sirkesi ve polen tozunu karıştırın. Bir çay kaşığı deniz tuzu ve bir kahve fincanı maden suyu ekleyin. Saç diplerinize sürün. Yarım saat kadar bekletip durulayın.

Bir çay kaşığı tuz, kahve fincanı elma sirkesi, bir tatlı kaşığı kekik suyunu karıştırın. İçine bir bardak su ekleyin. Saç diplerine masaj yapın 2 saat havlu sararak bekletin ve durulayın. Bu karışım parlaklıkta verecektir.

Saç kremi olmayan şampuanları tercih etmeye çalışın.