Yeşil teknolojilerden elde edilen aktif içerikler ile Nuxe Organic

Adeta bir açık hava laboratuvarı olan doğa ve çeşitliliği, potansiyelini fark edebilenlere en etkili aktif bileşenleri sunuyor. Ve bu potansiyel, NUXE grubunun uzmanlığının kalbinde yer alıyor.

Bu yeni nesil sertifikalı organik cilt bakımı için NUXE, cildin temel ihtiyaçlarını karşılayan ultra etkili ve doğal kaynaklı aktif içeriklere sahip.

NUXE, yeşil teknolojilerden elde edilen aktif bileşenlere öncelik veriyor. Potansiyelini ortaya çıkarırken çevresel etkileri minimuma indirmek amacıyla her bir bitki için en uygun öz çıkarma ya da işleme yöntemini seçiyor. Elde edilen özler, güzel bir cilt için gözle görülür etki sunuyor.

DUYUSAL ORGANİK CİLT BAKIMI

Hislere ilham veren dokular ve kokular

Doğa bizi şaşırtmaktan ve duyuları uyandırmaktan hiçbir zaman vazgeçmiyor. Hedonizm felsefesini benimseyen NUXE ve NUXE ORGANIC deneyimi, her kullanımda haz ve duyusal bir yolculuk sağlıyor.

Her formül, benzersiz ve %100 doğal kökenli bileşimi olan kokuya sahip. Dokular anında cilde karışıyor, gerçek duyusal bir başarı…

ORGANİK CİLT BAKIMINDA ÇEVREYE VERDİĞİMİZ SÖZLER

Çevreye duyarlı bir yaşam döngüsüne sahip ürünler

Kuruluşundan bu yana NUXE grubu doğayı korumaya sadık kalmak ve bununla birlikte ürünlerinin doğaya olan etkisini azaltmak için sürekli çalışıyor. NUXE ORGANIC cilt bakım serisinin formüle edilmesi, paketlenmesi, geri dönüştürülmesi gibi yaşam döngüsünün her adımında çevreye karşı sorumluluk göz önünde bulunduruluyor.

“NUXE için doğa, her zaman ilhamın ve inovasyonun temel kaynağı olmuştur. Samimi ve doğal güzelliği odak noktasına alan vizyonumuz kadınların beklentilerine hitap ediyor: İlk olarak doğal güzellik yağlarının öncüsü Huile Prodigieuse®, devamında lider yaşlanma karşıtı doğal cilt bakım serisi ve son olarak 2008’de ilk lansmanı gerçekleşen NUXE Bio-Beauté® ile eczanelerde sertifikalı organik cilt bakım dalında öncüyüz.

Bugün, ektiğimiz tohumların sosyal değişim bağlamında derinlemesine kök saldığını görmekten çok memnunum. Şirketimizin uzmanlığı ve yeşil teknolojideki ilerlemeler, organik kozmetik ürünlerini yeniden yorumlamamıza izin vererek hayallerimizi daha etkili, arzulu ve inançlarımıza sadık kalarak hayata geçiriyor.”

Aliza Jabès, NUXE Group Kurucu ve CEO’su

NUXE ORGANIC KOLEKSİYONU

Sertifikalı 10 organik cilt bakım ürününü performans ve memnuniyet arasında ödün vermeden keşfedin.

İYİLEŞTİRİCİ GECE BAKIM YAĞI

Sorunlu bölgeleri hedefleyen gece yağı

Pirinç Yağı Özü, bütün gece boyunca normalden kuruya dönük cilde rahatlık sağlamak amacıyla organik bitkisel yağların (Avokado, Susam, Jojoba, Macademya) onarıcı özelliklerini birleştiriyor. Bu birleşim sabah pürüzsüz ve ışıltılı bir cilt ile kalkmak için doğal beslenme sistemini harekete geçiriyor.

Pirinç Yağı Özütü:

Fransa’da üretilen yeşil özütü ile cildin savunma mekanizmalarını uyarıyor.

Bu pirinç üçlüsü (kırmızı, siyah, beyaz) Fransa’nın Güney’indeki Camargue bölgesinde yetiştiriliyor. Korumalı Coğrafi İşareti ile Camargue pirinci üretim, tanımlama ve izlenebilirlik açısından katı şartnameleri yerine getiriyor. İçerisindeki granüller ise inanılmaz bir vitamin, mineral ve antioksidan kaynağı. En güçlü hidrofilik ve lipofilik molekülleri, çözücü olarak sadece botanik yağ kullanılan oleo-eko-ekstraksiyon yöntemi ile elde ediliyor. Y-orizanol ve fitosterol bakımından zengin olan Pirinç Yağı Özü, gece boyunca cildin savunma ve onarım sistemlerini güçlendiriyor.

Fiyat: 400 TL

ANTİOKSİDAN SERUM

Doğanın Gücü

Doğal stabilize edilmiş C Vitamini ve Chia Çekirdeği Özütü’nün yüksek konsantrasyonlu antioksidan özellikleriyle cilde karışıyor. Canlı cildi koruyup ışıltısını ortaya çıkarırken aynı zamanda günün zorlu dış etkenlerinden koruma sağlıyor. Genç cildin belirtilerini tekrar ortaya çıkarıyor.

Chia Tohumu Özütü:

Biyoteknolojiyle güçlendirilmiş antioksidan etki

“Süper gıda” olarak bilinen chia tohumları doğal antioksidan özelliklere sahiptir. Bu doğal özellikler, İtalya’daki uzman bir laboratuvarda biyoteknoloji süreçleri kullanılarak güçlendiriliyor. Bitkinin küçük bir kısmını temsil eden chia botanik hücreleri çoğaltılıyor. En güçlü polisakkaritleri üretmek için zamk bir fermantasyon işlemine tabi tutuluyor. Elde edilen özüt %100 doğal kökenli ve cildin günlük zorlu dış faktörlere (stres, yorgunluk, kirlilik, duman vb.) karşı direncini arttırmak için doğal antioksidan mekanizmalarını etkinleştirilmesine yardımcı oluyor.

Fiyat: 330 TL

TEMİZLEME SUYU

Temizleme mucizesi

Moringa Tohumu Özütü ile Micellar Su %100 doğal kökenli temizleme tabanı ile pütürleri, sebumu ve kir parçacıklarını ortadan kaldırıyor. Makyajı yüz ve gözlerden etkili bir şekilde temizlerken cildi taze ve ışıltılı bırakıyor. Hem erkekler hem de kadınlar için gerekli bir adım.

Moringa Tohumu Özütü

%100 doğal kaynaklı bir kir temizleyicisi

‘’Mucize ağaç’’ olarak bilinen Moringa, geleneksel olarak suyu arıtmak için kullanılıyor. NUXE bu özelliğinden ilham alarak, Hindistan’da yetiştirilen GDO‘suz bitkilerden elde edilen %100 doğal kökenli bir aktif bileşen seçiyor. Daha sonra Fransa’da özütlerin hidrofilik aktif moleküllerini orijinal formatlarındaki gibi serbest bırakmak için yumuşak bir sulu ekstraksiyon işlemi uygulanıyor. Katyonik proteinler bakımından zengin olan Moringa Tohumu Özütü, kirli partikülleri yakalayarak daha etkin bir şekilde yok edilmelerini sağlıyor.

Fiyat: 160 TL

IŞILTI VEREN YOĞUN NEMLENDİRİCİ KREM

A vitamini açısından zengin bir keyif

Kadifemsi dolgun dokusu normal ve kuru ciltleri, içerisindeki Narenciye hücreleri ve yumuşatıcı botanik yağlar (Argan, Makademya, Kayısı) sayesinde 24 saat nemlendirici etkisiyle* sarıyor. Cildin doğal ışıltısını canlandırıyor!

Narenciye Hücreleri:

Fransız laboratuvarlarının nem sırrı

Narenciye hücreleri Fransa’daki bir laboratuvarda, pestisitlerden korunarak elde ediliyor. Bu %100 doğal kaynaklı botanik hücreler önce çoğaltılıyor, daha sonra aktif moleküller elde etmek için çeşitli streslere maruz bırakılıyor. Yüksek şeker oranları sebebiyle, etkili bir şekilde nemlendirmek için suyu cildin kalbinde tutuyorlar. Hücreler cilt ile temas ettiğindeyse patlıyor.

Fiyat: 330 TL

ŞİŞLİK VE KOYU HALKA KARŞITI CANLANDIRICI GÖZ BAKIMI

Işık patlaması

Bu zengin balsam hassas göz çevresi alanını korumak, etkili bir şekilde nemlendirmek ve yorgunluk belirtilerini düzeltmek için Breton karabuğdayını ve doğal kökenli E vitaminini birleştiriyor. İnce çizgileri yumuşatıyor, şişkinlik ve koyu halkaları gözle görülür şekilde azaltıyor.

Karabuğday Özütü:

Yeşil teknoloji ile güçlendirilmiş Breton tanelerinin özellikleri

NUXE tarafından seçilen Karabuğday, organik tarım yöntemleri kullanılarak Britanya’da yetiştiriliyor. Geri dönüştürülebilir ve neredeyse sonsuza kadar tekrar kullanılabilir özelliğine sahip, tamamen nötr ve çevreyi kirletmeyen bir çözücü olan süper kritik CO2 kullanılarak el ediliyor. Bu yeşil teknoloji, elde edilen aktif Karabuğday moleküllerinin bozulmadan tutulmasını sağlıyor. Doymamış yağ asitleri ve fitosterol bakımından zengin olan özüt, göz çevresindeki şişkinliği azaltırken nemlendirme etkisini uyarıyor.

Fiyat: 300 TL

CİLT DÜZELTİCİ NEMLENDİRİCİ LOSYON

Mükemmelleştirici deniz bakımı

“Fransa’da Üretilen” Deniz Yosunu Özütü ve doğal kaynaklı Hiyalüronik Asit içeren bu sıvı, nemlendirici etkiyi ve cilt kalitesini her geçen gün optimize ediyor. Kusurları düzeltirken hafif bir dokuyla taze, mat bir görünüm sunuyor.

Deniz Yosunu Özütü

Kusurları düzeltmek için Fransız biyoteknolojisiyle türetilmiş aktif bir bileşen

Brittany kıyılarına yayılan Laminaria Digitata yosununun çok dirençli olduğu biliniyor. NUXE gözenekleri sıkılaştırmaya, kızarıklığı hafifletmeye ve kusurları düzeltmeye yardımcı olan aktif alginatlar açısından zengin bir özüt elde etmek ve alglerin doğal savunma mekanizmasını yeniden üretmek için Fransız bir biyoteknoloji laboratuvarına katıldı.

Fiyat: 330 TL

CİLT MÜKEMMELEŞTİRİCİ RENKLİ NEMLENDİRİCİ

Güzellik çayı ile bakım

Mineral pigmentlerle zenginleştirilmiş eriyen dokusu sayesinde, 24 saat boyunca nemlendiren cilt bakımı* ile tüm gün kalıcı ultra doğal “kusursuz bir cilt” görünümü sunuyor. İnce çizgiler yumuşatılıyor, kızarıklık gizleniyor, ışıltılı ve eşit bir cilt ortaya çıkıyor.

Beyaz Çay Özü:

“Kusursuz bir cilt” için %100 doğal kökenli destekçi

Paï Mu Tan Beyaz Çay zengin polifenol içeriği ile bilinen en değerli çeşitlerden biridir. Optimum iklim koşullarıyla Asya’da yetiştirilen bitkiler toplanıyor, daha sonra mısırdan elde edilen botanik çözücü ve su ile ıslatılarak Fransa’da özüt hazırlanıyor. Bu yeşil süreçte minimal enerji kaynakları kullanıyor. Kızarıklık ve koyu lekeler üzerindeki etkisi sayesinde cilt tonunu eşitliyor ve ışıltılısını ortaya çıkarıyor.

Fiyat: 330 TL

AYDINLATICI DETOKS MASKE

Sağlıklı bir ışıltı ortaya çıkarıyor

Susam Tohumu Yağı ve Narenciye Özü içeren bu hassas jel, ışıltısını etkinleştirmek için cilde detoks yapıyor. Masaj yapıldığında dokusu, önce bir yağa sonra bir süte dönüşüyor. Göz açıp kapayana kadar taze nefis bir cilt ortaya çıkarıyor.

Susam Tohumu Yağı organik adil ticaret ağından elde ediliyor.

Afrika’daki organik ve adil ticaret çiftçileri tarafından yetiştirilen Susam Tohumları yüksek kaliteli, %100 saf bir bitkisel yağ elde etmek için Fransa’da soğuk preslemeden geçiyor. Sesamin, sesamolin ve E vitamini bakımından zengin, Susam Yağı hücre döküntüsü birikimini sınırlamaya yardımcı oluyor ve yabancı maddeleri ciltten uzaklaştırıyor.

Fiyat: 240 TL

PEELİNG ETKİLİ TEMİZLEYİCİ MASKE

“Çift etkili” maske

Bu kremsi maske hem fiziksel soyucu (toz meyve çekirdekleri) hem de kimyasal soyucu (%100 botanik salisilik asit) olmak üzere çift peeling etkiye sahip. Cildin dengesini korurken cilt dokusunu temizliyor, arındırıyor ve düzeltiyor.

Toz Kayısı Özü:

Doğal “atıksız” soyucu

Akdeniz bölgesinde yetiştirilen, atıkların azaltılması amacıyla gıda yan ürünlerinden elde edilen organik kayısı çekirdeği Fransa’da toz haline kavuşuyor. Yumuşak ve etkili soyma etkisi için ihtiyaç duyulan tutarlı bir boyut (500 mikron) elde etmek üzere çekirdekler öğütülüyor ve taranıyor.

Fiyat: 240 TL

BESLEYİCİ VE YENİLEYİCİ VÜCUT YAĞI

Zevkli bir bakım

Son derece duyusal, narin portakal çiçeği kokusu ve yağsız bitişiyle bu yağ mükemmel bir masaj için kusursuz. Kuru cildi beslemek ve yenilemek için Fındık, Susam, Aspir ve Ayçiçek yağlarını harmanlayarak yumuşaklık, esneklik ve optimum konfor sağlıyor.

FINDIK YAĞI:

Soğuk presleme ile elde ediliyor ve temel yağ asitleri bakımından zengin

Yağ, İtalya’da yetiştirilen organik fındıklardan elde ediliyor. Herhangi bir kimyasal madde veya ısı gerektirmeksizin, saflığını garanti eden yeşil yöntemlerden soğuk presleme ile elde ediliyor. Doymamış yağ asitleri bakımından zengin (omega-6 ve 9 dahil) olduğundan cildin bariyer işlevini güçlendiriyor.

Fiyat: 300 TL

CİNSİYETİN ÖTESİNDE …

NUXE ORGANIC, tamamen temel bir karma güzellik koleksiyonu sunarak cinsiyet kalıplarını ortadan kaldırıyor. Sade ve zarif görünümleri, %100 doğal, taze kokuları ve etkinlikleri oybirliğiyle takdir edilebiliyor. Çiftler cilt bakım rutinlerini paylaşarak ekolojik bir tutum benimseyebilirler. Banyoda yer tasarrufu…

 

NUXE ORGANIC SERİSİNİN ÇEVREYE VERDİĞİ SÖZLER HAKKINDA

ECO-TASARIMLI FORMÜLLER

– NUXE ORGANIC cilt bakım ürünleri Fransa’da formüle ediliyor ve son derece sıkı kriterlere bağlı bir tüzüğe dayalı olan ECOCERT tarafından organik olarak sertifikalandırılıyor.

– Ortalama %99 doğal kökenli ve %52’den fazla organik bileşenler içeriyor. %100 botanik yağlar ve %100 doğal kaynaklı kokular kullanıyoruz.

– DNA analizi ile test edilen genetik izlenebilirliğe sahip aktif bileşenler seçiyoruz. Yeşil teknolojiler kullanılarak elde edilen özlerle birlikte yerel üretime ve sürdürülebilir tedarik ağlarına öncelik veriyoruz. Bu işlemler kimyasal çözücü kullanımı içermiyor ve çevresel atığı limitliyor.

– Her aktif bileşen, hasat ve üretim koşullarıyla birlikte coğrafi kökenini de dikkate alınarak sıkı bir seçim sürecinden geçiyor. Çevreyi korumaya bağlı sözlerine özen göstererek tedarikçilerimizi dikkatle seçiyoruz.

– Tüm NUXE ORGANIC ürünleri veganlar için uygun. Formüller hayvansal kökenli bileşenler veya türevlerini içermiyor. Avrupa yönetmeliklerine uygun olarak hayvanlar üzerinde hiçbir ürün veya bileşen test edilmiyor. Tüm ürünlerimiz The Vegan topluluğu tarafından onaylanmış ve tescil edilmiştir.

EKO -TASARIMLI AMBALAJLAR

– NUXE ORGANIC ürünleri sıkı, kontrollü ve ekolojik standartlara uygun ECOCERT sertifikalı üretim tesislerinde, Fransa’da üretiliyor.

– Paketleme, uzman bir eko-tasarım organizasyonu iş birliğinde oluşturuluyor. Ambalajlarımızda mümkün olduğunca geri dönüştürülmüş malzemeler kullanıyoruz: %90 geri dönüştürülmüş cam 50 ml kavanozlarda, %25-%30 arası geri dönüştürülmüş cam 30-ml/100 ml şişelerde ve 15 ml kavanozlarda kullanılıyor. Geri dönüşüm, fırınlarda daha düşük erime sıcaklık derecesinin kullanılmasını sağlıyor: 50 ml kavanozların üretimi, geleneksel bir cam kavanozun üretimine göre %30 daha az iklim değişikliğine etki ediyor.

– Dış koruma gerektiren kaplar için sürdürülebilir bir şekilde yönetilen ormanlardan elde edilen, yeni ve geri dönüştürülmüş elyafın optimum karışıma sahip FSC sertifikalı kağıttan yapılmış kartonları seçiyoruz.

– 50 ml’lik kavanozlarımızda öncelikli olarak çözücü içermeyen, yarı saydam, su bazlı lake veya organik serigrafi baskı gibi geri dönüşüm üzerinde hiçbir negatif etkisi olmayan “Eko” tasarımlar kullanılıyor.

YAŞAM SONU: BİYOÇÖZÜNÜRLÜK VE GERİ DÖNÜŞÜM

– NUXE ORGANIC serisindeki durulanan ürünler doğada kolayca çözülebiliyor.

– NUXE ORGANIC ürünlerinin paketlerinin çoğunluğu geri dönüştürülebiliyor. Cam ambalajları mümkün oldukça, kalite kaybı olmadan %100 ve sonsuz dönüştürülebilir ambalajlardan seçiliyor. Plastik şişeler (PET/PP) ve kartonlar da geri dönüştürülebiliyor.