Takma tırnak nasıl çıkartılır?

1960

Tırnaklarını bir türlü uzatamayanlar, tırnakları çabuk kırılanlar ve tırnaklarını yiyenlerin tercihi takma tırnak elleri bakımlı gösteren ve çocuğu ojeli olduğundan oje sürme derdini de ortadan kaldıran bir üründür. Takma tırnak nasıl çıkartılır sorusu bazı kadınları endişelendirdiğinden, tırnaklarına zarar vereceğini düşündüren bu yüzden de kullanımından vazgeçilen bir seçenek.

Takma tırnak ve protez tırnak birbiri ile karıştırılmakta. Protez tırnak bir güzellik merkezinde işin uzmanları tarafından uygulanmakta ancak takma tırnak kendinen yapışkanı olan veya bir yapıştırıcı yardımı ile kişinin kendisinin evde uygulayabileceği bir üründür.

Takma tırnağı satın alırken kalitesine dikkat etmenizi öneririz.

Takma tırnağı takmadan önce tırnakların aseton ile ojelerden arındırılıp, bir sabun ve tırnak fırçası ile iyice temizlenip kurulanması önerilir.

Paket içerisinden çıkan özel yapıştırıcı ile uygulanır. Takma tırnakları tırnağımızda çok uzun süre tutmak tırnakların hava almamasına ve sararmasına sebep olacaktır.

Takma tırnak nasıl çıkartılır ?

Takma tırnağı çıkartmadan önce bir kaseye sıcak su doldurun. (parmaklarınızı yakmamaya dikkat etmelisiniz.)
15-20 saniye kadar sıcak su içersinde tırnaklarınızı bekletip, bir tırnak iticisi yardımı ile kolayca çıkartabilirsiniz. Eğer tırnaklarınızın üzerinde yapıştırıcı parçaları kaldıysa, bunları bir aseton ile çıkartabilirsiniz.
Bu işlem bittikten sonra ellerinizi sabunlayıp, nemlendirici sürmeniz doğru olacaktır.