Citadel: Diana Dizisinin İlk Kareleri Paylaşıldı

136

Prime Video tarafından yapılan bir açıklamayla Citadel ajanlar evreninin bir sonraki devam dizisinin adının Citadel: Diana olduğu duyuruldu ve dizinin ana karakteri olan Matilda De Angelis’in (The Undoing) görselleri paylaşıldı.

Başrollerini Richard Madden ve Priyanka Chopra Jonas’ın paylaştığı Citadel dizisinin birinci sezon finali Prime Video’da yayınlandı. Spyverse denilen küresel casusluk serisinin ilk dizisinin birinci sezonu nefes kesen bir finalle bitti. Dizinin final bölümünde Citadel ajanları, teşkilatı rakip oluşum Manticore’un ellerinde yerle bir eden köstebeğin kim olduğunu ortaya çıkarırken şaşırtıcı gelişmeler yaşanıyor.

İhanetlerin açığa çıkarıldığı ve bazı soruların cevap bulduğu finalin etkileri Spyverse serisi boyunca hissedilecek. Final bölümünün sonunda gösterilen Citadel: Diana adlı yeni diziden bir kesit, Citadel Spyverse evreninin nasıl genişleyeceğine heyecan verici bir bakış sunuyor.

Citadel: Diana

İtalya’da geliştirilen ve çekilen Citadel: Diana dizisinin prodüksiyonu bu yılın başında tamamlandı. ITV Studios bünyesindeki yapım şirketi Cattleya (ZeroZeroZero) ile yönetici prodüktör Gina Gardini’nin liderlik ettiği dizide Riccardo Tozzi, Marco Chimenz ve Giovanni Stabilini yönetici prodüktör, Emanuele Savoini ise eş yönetici prodüktör olarak görev alıyor. AGBO adına Anthony Russo, Joe Russo, Mike Larocca, Angela Russo-Ostot, Scott Nemes ve David Weil (Hunters) ile birlikte Midnight Radio hem Citadel: Diana dizisinin hem Citadel evrenindeki tüm dizilerin yönetici prodüktörlüğünü üstleniyor.

Arnaldo Catinari tarafından yönetilen Citadel: Diana dizisini geliştiren baş yazar Alessandro Fabbri senaryoyu Ilaria Bernardini, Laura Colella, Gianluca Bernardini ve Giordana Mari gibi isimlerle birlikte yazdı. Daha önce de duyurulduğu üzere Matilda De Angelis’e oyuncu kadrosunda Lorenzo Cervasio, Maurizio Lombardi, Julia Piaton, Thekla Reuten, Daniele Paoloni, Bernhard Schütz ve Filippo Nigro eşlik ediyor.

Citadel: Diana Ne Zaman Yayına Girecek?

Citadel dizisinin ilk sezonu Prime Video’da bölümler halinde veya peş peşe izlenebiliyor! Citadel: Diana ise 2024 yılında dünya çapında 240’tan fazla ülke ve bölgede sadece Prime Video’da yayına girecek.

Citadel Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Bağımsız bir küresel casusluk teşkilatı olan Citadel sekiz yıl önce düşmüştür. Tüm insanların emniyetini ve güvenliğini sağlamayı görev edinen teşkilat geri planda dünyayı manipüle eden gizli güç Manticore’un ajanları tarafından dağıtılmıştır. Citadel’in düşmesiyle üst düzey ajanlar Mason Kane (Richard Madden) ve Nadia Sinh (Priyanka Chopra Jonas) ölümden kıl payı kaçarken hafızaları silinmiştir. O zamandan beri geçmişlerini bilmeden yeni kimlikler altında yeni hayatlar kurmuş ve gizli yaşamlar sürmektedir. Ancak bir gece Citadel’den eski çalışma arkadaşları olan Bernard Orlick (Stanley Tucci), Mason’un izini sürüp Manticore’un yeni bir dünya düzeni kurmasını engellemek için çaresizlik içinde yardım ister.

Mason, eski ortağı Nadia’yı bulur ve iki ajan Manticore’u durdurma misyonuyla dünyanın farklı yerlerine uzanan bir maceraya atılırlar. Kendilerini sırlar, yalanlar ve tehlikeli ama ölümsüz bir aşk üzerine kurulu bir ilişkinin içinde bulurlar. Bir Amazon Studios ve Russo kardeşlerin firması AGBO yapımı olan Citadel dizisinin yönetici prodüktörlüğünü AGBO adına Anthony Russo, Joe Russo, Mike Larocca, Angela Russo-Otstot ve Scott Nemes üstlenirken dizinin yaratıcısı David Weil da yönetici prodüktörlük görevini üstleniyor. Midnight Radio adına Josh Appelbaum, André Nemec, Jeff Pinkner ve Scott Rosenberg’in yanı sıra Newton Thomas Sigel ve Patrick Moran da yönetici prodüktörlük görevlerini üstleniyor.

Cattleya hakkında kısa bilgi:

Riccardo Tozzi, Giovanni Stabilini, Marco Chimenz, Francesca Longardi ve Gina Gardini’den oluşan ekibin liderlik ettiği Cattleya, yirmi yıldan uzun süredir İtalya’nın en önemli sinema ve televizyon yapım şirketleri arasında yer alıyor. İlk yıllarında İtalya’nın en ünlü yazar ve yönetmenlerinin uzun metrajlı filmlerinin yapımcılığını üstlenen şirketin çalışmaları, daha sonra ağırlıklı olarak televizyon dizilerine odaklandı.

Romanzo Criminale ve Gomorrah gibi çığır açan diziler, yeni bir hikaye anlatımına öncülük ederek kült statüsü kazandı. Son zamanlarda İtalyan ve yabancı yapımcılarla ortaklıklar kuran ve türleri çeşitlendiren Cattleya bu sayede ZeroZeroZero, Suburra, Summertime, Romulus ve Django gibi büyük yapımlarla, uluslararası başarılara imza atıp Avrupa’nın en iyi yapım şirketleri arasında yer aldı. Bu kapsamda Russo kardeşlerin yönetici prodüktörlüğünü üstlendiği Citadelevreninin bir Cattleya yapımı olan İtalya bölümü, hala post prodüksiyon aşamasında bulunuyor.

Cattleya’nın yerel yapımları arasında yer alan ve kadın kahramanların başrolleri üstlendiği Voiceless (Bella da Morire) ve Petra dizileri de izleyenlerin ve eleştirmenlerin beğenisini kazanan iki polisiye dizi olarak öne çıkıyor. Cattleya ve 2017’den beri büyük ortağı olan ITV Studios tarafından bir süre önce Madrid’de kurulan Cattleya Producciones adlı yapım şirketi, İspanya ve dünya pazarları için orijinal televizyon dizilerine ve filmlerine odaklanacak.

AGBO hakkında kısa bilgi:

Bağımsız bir stüdyo olan AGBO sinema, TV, ses ve interaktif deneyimleri kapsayan fikri mülkiyet evrenleri geliştirmeye ve üretmeye odaklanıyor. Ödüllü ve rekor sahibi yönetmenler Anthony ve Joe Russo ile yapımcı Mike Larocca tarafından 2017 yılında kurulan AGBO, dünya çapındaki izleyicileri eğlendirmek ve ilham vermek için gelecek nesil hikaye anlatım inovasyonlarına ve ilerlemelerine odaklanıyor.