Karpuz maskesi nasıl yapılır?

387

Kızlar şahane bir tarifim var. Karpuz maskesi…  Karpuz maskesi nasıl yapılır bilmiyorsanız bu harika tarifi mutlaka denemelisiniz. Yazın mutfağımızın vazgeçilmezi olan karpuzu güzelliğimize güzellik katmak için kullanabiliriz. Nasıl mı? İşte karpuz maskesi tarifi sizler için geliyor.

Karpuz maskesi nasıl yapılır?

Öncelikle karpuzu övmekle başlamak istiyorum. Karpuz dünyanın en güzel meyvesi. Sıcak yaz günlerinde terleyerek kaybettiğimiz su ihtiyacını kazanmamıza yardımcı olan, tatlı krizlerimizi en hafif şekilde atlatmamızı sağlayan, serinlememize önayak olan, açlık seviyemizi minimuma indiren karpuz tüm bu avantajlarının yanı sıra bir cildimizi güzelleştiriyor.

Kesinlikle denenmiş olup, etkisinden hayli memnun kaldığım karpuz maskesi tarifini sizlerle paylaşıyorum.

Öncelikle güzel bir karpuzdan iki dilim kesiyoruz. Kabuğundan arındırdığımız bu karpuzu iyice püre haline getiriyoruz ve tortusu ile suyunu bir süzgeç yardımıyla ayırıyoruz.

Suyunu daha sonra içmek üzere buzdolabında soğumaya bırakırken tortusunu toz şekerle iyice karıştırıyoruz.

Karışımı daha önce yıkadığımız ve temiz olan cildimize sürüyoruz.

Yüzümüze sürdüğümüz maskemiz yaklaşık beş dakika içinde görünmez bir hal alırken peeling etkisi yaratmış olacak. Daha sonra bol suyla yıkadığımız yüzümüze nemlendiricimizi sürüyoruz.

Ancak nemlendiriciyi sürerken direk yüze değil elimizle dağıttıktan sonra uygulayalım.

Doğal peeling olan bu maske gözeneklerimizi açacak, cildimizi temizleyecek ve ışıltı sağlayacak. Başta da dediğim gibi güzelliğimize güzellik katacak.