Bıttım sabunu nasıl kullanılır?

2503
Bıttım sabunu nasıl kullanılır

Bıttım sabunu menengiç yağıyla yapılan ve Siirt’e has bir sabundur. Bıttım sabununun faydaları saç, vücut, el ve ayaklar olmak için hemen her soruna iyi geldiği için bilinir. Peki Bıttım sabunu nasıl kullanılır, nelere karşı kullanılır onları anlatalım.

Bıttım sabunu nasıl kullanılır?

Bıttım sabunu herhangi bir sabun gibi köpürtülerek uygulanır. Bol su ile cildinizi güzelce ovalayabilirsiniz. Ardından bol su ile cildi yıkamak gerekiyor. Fakat Bıttım sabunu normal sabunlar gibi çok fazla köpürmez, neden köpürmedi diye üzülmeyin, özelliği bu. Dolayısıyla gerçek bıttım sabunu alıp almadığınızı bu şekilde anlayabilirsiniz. Eğer Bıttım sabunu fazla köpürüyorsa bilin ki o hakiki Bıttım sabunu değildir.

En etkili lavabo açıcı yöntem

Bıttım sabunu her gün yüz temizliği için kullanılabilir. Düzenli kullanırsanız birkaç haftada sivilcelere iyi gelir ve cildin yağ dengesini düzenler. Gözenekleri açar.

El sabunu olarak kullanırsanız Bıttım sabunu eldeki çatlaklara iyi gelir, eli nemlendirir. Antibakteriyel özelliği vardır.

Bıttım sabunu ayak sorunlarına da iyi gelir. Ayak kokusu ve terleyen ayaklar için Bıttım sabunu önerilmektedir. Bıttım sabunu kullananlar her gün ayaklarını yıkadıklarında bu sorundan kurtulduklarını söylüyor.

Bıttım sabunu ayak tırnaklarına da iyi geldiği için ayaklarınızı Bıttım sabunlu suda bekletebilirsiniz. Ayak mantarına karşı oldukça etkilidir.

1 dakikada tencere çaydanlık parlatma yöntemi

Bıttım sabunu saçlara da iyi gelir. Haftada 2-3 kez saçlarınızı Bıttım sabunu ile yıkarsanız saç derisini nemlendirir. Bıttım sabununu saç derinizi ovarak uygulamalısınız. Saç derisine masaj yapmayı ihmal etmeyin.

Bıttım sabunu her banyoda kullanılabilir.

Pratikse.com

Facebook/pratikse

Instagram/pratikse