Argan yağı nelere iyi gelir?

123

Argan yağı son yıllarda çok sık duyduğumuz bir doğal yağ. Argan yağı nelere iyi gelir? Argan yağı neler için kullanılır? Argan yağı nasıl sürülür?

Argan yağı nelere iyi gelir?

Saçlar için argan yağı kullanımı

Argan yağının en çok bilinen kullanımı saçlar içindir. Soluklaşan ve kırılan saçlar için bir kaç damla argan yağı ile saç diplerinize ve uçlarına masaj yapın. Aynı zamanda saçların elektriklenmesini de önleyecektir.

Kuru ciltler için argan yağı

Cildimizin her daim parıldamasını ve canlı görünmesini isteriz. Özellikle kış aylarında kuruyan cildinizi argan yağıyla yenileyebilirsiniz. Cildinizi temizleyip tonik uyguladıktan sonra elmacık kemikleri, alın, çene ve burnunuzun kenarlarına ince bir tabaka halinde uygulayın. Dudaklarınız kuruduğunda da argan yağı uygulayabilirsiniz. Masaj yaparak cildinizin yağı emmesini sağlayın.

Anne sütü nasıl arttırılır?

Gözaltı torbaları için argan yağı kullanımı

Gözaltındaki siyah halkalar ve şişkinliklerden sıkıldıysanız argan yağı kullanarak bu soruna veda edebilirsiniz. Oldukça hassas olan gözaltındaki deriye yumuşak hareketler ile argan yağı içeren ürünleri nazikçe uygulayabilirsiniz.

Topuk çatlakları için argan yağı kullanımı

Çatlayan topuklarınızı yumuşacık hale getirebilirsiniz. Gece yatmadan önce topuklarınıza argan yağı uygulayın, pamuklu bir çorap giyin ve yatın. Düzenli yaptığınızda yumuşacık ayaklara sahip olacaksınız.

Çatlak eller için argan yağı kullanımı

Çatlayan ve kızaran ellerinizi argan yağı ile yumuşatabilirsiniz. Düzenli kullanıldığında argan yağı ellerinizi pamuk gibi yapacaktır.

Pratikse