Ev hediyesi fikirleri ve anlamları

2319
Ev hediyesi fikirleri

Arkadaşınız yeni bir eve taşındı ve ev hediye almak istiyorsunuz ya da yeni bir komşunuzla tanıştınız ve evine eli boş gitmek istemiyorsunuz. İşte birbirinden keyifli ev hediyesi fikirleri ve anlamları

Ev hediyesi seçimi yaparken dikkat etmeniz gereken birkaç nokta var. Henüz evinin dekorasyonunu bilmediğiniz birine ev hediyesi alırken dekoratif ürünlerden uzak durmak gerekir. Karşınızdaki insanı iyice tanımıyor ve tercihlerini tam olarak bilmiyorsanız ev hediyesi seçimi biraz daha zor görünebilir ancak aslına bakılırsa daha kolaydır çünkü genel anlamda güzel şeyler çağrıştıran ev hediyesi fikirler mevcut.

Ev hediyesi fikirleri ve anlamları

Ekmek:

Elbette beyaz fırın ekmeğinden bahsetmiyoruz. Güzel, değişik lezzetle niş bir ekmek alıp güzelce sarıp sarmalayıp götürebilirsiniz. Ekmeğin anlamı “Bu evdekiler açlık yaşamasın, dolabınız hep dolu olsun” olarak bilinir ve ekmeği verirken de bu cümleyle iyi dileklerinizi belirtebilirsiniz.

Tuz:

Değişik çeşitlerde tuz barındıran bir tuz kutusu hazırlayabilirsiniz. “Hayatınızın tadı tuzu hiç bozulmasın” diyebilirsiniz. Tuz, eski çağlardan beri bereket ve zenginlik sembolüdür. Tuz deyip geçmeyin.

Jaluzi temizlemenin kolay yolları 

Şeker:

Ev hediyesi olarak şeker, çikolata götürmek oldukça alışılmıştır ve gayet de güzel bir fikirdir. “Ağzınızın tadı kaçmasın” diyerek şeker hediye edebilirsiniz.

Çalı süpürgesi:

Çalı süpürgesinden ev hediyesi olur mu demeyin. Sevimli minik bir çalı süpürgesi hem ev kapısına koyulabilecek tatlı bir karşılama unsurudur hem de “Kötülükler ve sıkıntıyı evinizden süpürmeniz için getirdim” diyerek gayet güzel bir açıklama da yapabilirsiniz.

Mum:

Ev hediyesi fikirleri arasında bizim en çok hoşumuza giden ise mum. Mum seti hediye edebilir ve verirken “Evinize hiç karanlık düşmesin hep aydınlıkta güle güle oturun” diyebilirsiniz.

Sizin de aklınızda değişik Ev hediyesi fikirleri varsa lütfen yorum olarak bırakın 🙂

Pratikse.com