Domino’s’tan şahane hamle: Şeffaf Mutfak

1130

Pandemi döneminde evlere servis elbette inanılmaz şekilde arttı. Yeme-içme sektöründeki markalar da taleplere yetişmenin yanı sıra rakipleri arasından sıyrılıp müşterilerin beğenisini kazanmak için elinden geleni yapıyor. Bu konuda beni en heyecanlandıran girişimlerden biri Domino’s’un Şeffaf Mutfak uygulaması oldu. Dominos.com.tr mutfaktaki bütün süreçleri şeffaf bir şekilde canlı olarak yayınlamaya karar vermiş. Bence şahane olmuş zira çok cesur bir hareket olduğu kanısındayım. Markana güvenmek böyle bir şey sanırım. Düşünen herkesin aklına sağlık.

Türkiye’de evlere servisin öncüsü Domino’s, ürünlerinin hazırlık ve pişirme aşamasını şeffaf bir şekilde gözler önüne seriyor. Şeffaf Mutfak uygulaması ile Domino’s severler Domino’s restoran mutfağını canlı olarak Dominos.com.tr’den izleyebiliyor, pizza hamurunun açılmasından fırına gidene kadar tüm yolculuğa şahit olabiliyor.

Mahallenizin Pizzacısı Domino’s, pandemi döneminde aldığı pek çok önleme yeni bir uygulamayı daha ekliyor. Domino’s’un birbirinden lezzetli ürünleri artık tüm hazırlık aşamalarıyla canlı olarak yayınlanıyor. Ekim ayında hayata geçen uygulamada restoranın mutfağı gün içinde saat 12:00-19:00 arası Dominos.com.tr’den canlı izlenebiliyor.

Pizzanın tüm yolculuğu gözler önünde

Mutfakta pizza hamurunun açılmasından fırına gidene kadar tüm yolculuk canlı olarak yayınlanıyor. Domino’s müşterilerinin ürünlerini güvenle tüketebilmesi ve içlerinin rahat etmesi için böyle bir uygulamayı hayata geçirirken şeffaf iletişim sayesinde mutfaktaki süreci de gözler önüne seriyor.

Domino’s inovatif uygulamalara devam ediyor

Korona virüs sürecinde hali hazırda almış olduğu önlemleri güçlendiren Domino’s, temassız teslimat ve bulunduğu alanı tamamen sterilize eden UV ışığı kullanımıyla da hijyene verdiği önemi göstermişti. Hayata geçirdiği inovatif uygulamalarla hem çalışanlarının hem müşterilerinin sağlığını güvence altına alan Domino’s, arabaya temassız teslimat yaparak sadece eve teslimde değil gel-alda da hijyen tedbirleri konusunda öncü konumda olduğunu kanıtladı.

Gizem Aydoğan – Pratikse