Gıdık eritme hareketleri nasıl yapılır?

875

Yaş ilerledikçe vücudumuzda deformasyonların meydana gelmesi çok normal. Bazı bölgelerimiz var ki, diyet ve standart egzersizler ile genç kalmasını sağlamak imkansız. Bu bölgelerden biri de gıdık. Ancak gıdık için özel egzersizler yapıp, gıdık eritme hareketleri ve uygulamaları ile gençleştirmeyi sağlayabiliriz.

Gıdık Eritme Hareketleri Nelerdir Nasıl Yapılır?

Nemlendirici ve cilt gençleştirici yağlar ile masaj yapın. Ancak bu masaj her zaman aşağıdan yukarıya doğru yapılmalıdır.

Her egzersizi yaklaşık 15- 20 dakika süre ile yapmak ideal olandır.

Yüz yogası ve gıdık egzersizi gibi uygulamaların yüzün yorgun olmadığı bir sırada yani sabah erken saatlerde, uyandıktan hemen sonra yapmak gerekiyor.

Gıdık egzersizi yaparken başınız yukarıya doğru bakar konumda olsun. Hareketleri aşağıdan yukarıya doğru ritmik olarak yapın.

Elinizi ile boğazınızın ortasından bastırarak başlayıp, çene üzerine kadar sürterek, yaklaşık 20 saniyede bu hareketi tamamlayacak şekilde yukarı çıkartın.

Bu harekete her ara verdiğinizde çene ve alt dudağınızı burnunuza doğru uzatıp 3-4 saniye bekleyip bırakın.

Yavaş hareketler ile ağzınızı açıp kapatın, her iki pozisyonda da 5’er saniye bekleyerek devam edin.

Yumruğunuzu sıkıp çene altına koyun. Eliniz ile çenenize baskı uygularken ağzınızı açmaya çalışın.

Elinizin tersini çene altına yerleştirin, hafif hafif 50 defa vurun.

Gıdık Eriten Doğal Maske Tarifi

Bal, Yoğurt ve kil’i aynı oranda olacak şekilde karıştırın. Gıdı, boyun ve dekolte bölgesini temizledikten sonra uygulayıp yaklaşık 15 dakika beklettikten sonra durulayın. Bu maskeyi haftada 1 defa uygulamak yeterli olacaktır.