Duvardaki çivi deliği nasıl kapatılır?

203

Duvara astığınız tabloları birkaç zaman sonra beğenmediniz ve indirdiniz. Ya da yeni bir eve taşındınız ama duvarlarda çivi deliği var. Çivi deliği deldiğiniz noktadan vazgeçtiniz ve tabloyu başka bir yere asmaya karar verdiniz. Duvardaki çivi deliği nasıl kapatılır diye kara kara düşünmeyin. İşte çivi deliği kapatmanın yolları…

Duvardaki çivi deliği sorunundan kurtulmak için öncelikle çiviyi siz sökecekseniz dikkatli olmalısınız. Doğru bir şekilde yamultmadan çıkarmak önemlidir. Pens veya kerpeten kullanarak çiviyi duvardan dik bir şekilde sökmelisiniz. Kerpetenle sökecekseniz duvar ile kerpeten arasına bir mukavva koymalısınız. Bu sayede duvarı zedelenmeye karşı korumuş olursunuz.

Öncelikle, çiviyi duvardan çıkarma işlemini doğru şekilde uygulamanız gerekir.

Duvardaki çivi deliği nasıl kapatılır?

Çivi deliği ve deliğin etrafındaki tozları önce temizleyin. Islak bir süngerle temizleme işlemi yapabilirsiniz.

Saten alçı hazırlayın. Çivi deliğini kapatmak için ufak bir miktar saten alçı alın. Alçı ne çok sert ne de çok sıvı olmalıdır.

Saten alçıyı spatula ile deliğe sürün ve 2-3 saat bekleyin. Sonra zımparalama işlemi yapabilirsiniz. Yuvarlak ve nazik hareketlerle zımparalayın.

Zımparalamadan sonra çivi deliği kapanmış olacaktır. Ardından tekrar duvarı temizleyin ve boya sürün.

2 dakikada çivi deliği kapatan yöntem

Çivi deliğini hızlıca kapatmanın çok pratik bir yöntemi daha var. Diş macunu. evet yanlış duymadınız. Renksiz, beyaz diş macununu çivi deliğine sürün ve içini doldurun.

İşte bu kadar.

Bu iki yöntemi kullanarak Duvardaki çivi deliği nasıl kapatılır? sorusundan kurtulabilirsiniz.