Derideki hangi leke nasıl çıkarılır?

1957

Deri eşyaları hem giysilerimizde, hem evimizde hem de aksesuarlarda kullanmayı seviyoruz. Ancak deri bir eşya satın alırken bizi en çok ürküten konu lekeler. Derideki leke nasıl çıkar, nasıl temizlenir, nasıl kurutulur, hangi lekeye nasıl davranmak gerekir sorularını sormaktan da kendimizi alamıyoruz.

Derideki leke nasıl çıkar ?

Derideki küf lekesi nasıl çıkarılır?

Deri koltuktaki küf lekesi eşit oranda alkol ve su karışımı ile silinerek çıkarılabilir.

Derideki kalem,mürekkep lekesi nasıl çıkarılır?

İspirtolu kalem lekesini deri koltuktan çıkarmak için saç spreyini sıkarak silebilir. Dolma kalem lekesini deri koltuktan okaliptüs yağı kullanarak çıkarabilirsiniz. Mürekkep lekesini çıkarmak için alkol ile silebilirsiniz.

Aseton içermeyen oje çıkarıcılar, beyaz diş macunu ve bebekler için üretilen ıslak mendiller de derideki lekenin çıkarılmasını sağlar. Denemeden önce bir kenarda test etmeyi unutmayın.

Açık renk derideki koyu leke nasıl çıkarılır?

Açık renk deri koltukta oluşan koyu renk lekeleri eşit miktarda limon suyu ve krem tartar ile çıkarabilirsiniz. Derideki lekeyi bu karışımla silin ve 10 dakika bekledikten sonra bir kez daha karışımdan uygulayın. En son nemli bez ile silin.

Derideki yağ lekesi nasıl çıkarılır?

Deri koltuk veya eşyalara bulaşan yağ lekesini çıkarmak için lekenin üzerine karbonat dökün ve birkaç saat bekledikten sonra yavaşça silin.