Categories: Moda

Nasıl uzun boylu görünürüm?

Kısa boylu kadınların tercihleri genellikle yüksek veya kalın topuklar giymekten yana olur. Ancak yüksek topuklar ile yürümek her zaman rahat olmayacağından ve her kıyafet ile de topuklu ayakkabı giyilemeyeceğinden boyu olduğundan daha uzun göstermek için kıyafetlerden yardım almak doğru bir seçim olacaktır.

Uzun ve olduğumuzdan daha zayıf görünmek için ne tür kıyafetler giymeliyiz? Topuklu giymeden uzun görünmenin yollarını biliyor musunuz?

Boyumuzun daha uzun görünmesinin vücut ölçülerimizdeki oran ile mümkün olabildiğini unutmamalıyız. Kıyafet seçimlerimiz ile vücudumuzdaki doğru oranı sağlayabildiğimiz sürece uzun görünmek hiç zor değildir.

Uzun Görünmenin Yolları Neler?

V yaka bluzlar uzun görünmeyi sağlar

Kıyafetlerin üst parçalarını seçerken V yaka bluz ve gömlekleri tercih etmek bizi olduğumuzdan daha uzun gösterecektir.

Uzun yırtmaçlar uzun görünmeyi sağlar

Eğer bacaklarımızın daha uzun görünmesini istiyorsak eteklerde uzun yırtmaçları tercih etmeliyiz. Elbette bu seçimi bacaklarımızın kalınlığı uygunsa yapmalıyız.

Bol paça pantolonlar uzun görünmeyi sağlar

Paçaları bol bir pantolon seçerken genişliğinin çok fazla olmamasına dikkat etmek gerekiyor. Özellikle İspanyol paça modelindeki pantolonlar bacakların üst kısmını ince göstereceğinden olduğumuzdan daha uzun görünmemizi sağlar.

Yüksek bel pantolonlar uzun görünmeyi sağlar

Beli yüksek bir pantolon veya etek giymek bacakların bel hizasına daha yakın olduğu algısı yaratacağından boyu uzun gösterir.

Uzun etek ve crop top kombinleri uzun görünmeyi sağlar

Giysilerimizde uzun etekleri ve kısa üstleri tercih ettiğimizde üst bölgemiz daha kısa görüneceğinden ilgi bacak bölgesinde olacak ve boyumuz daha uzun görünecektir.

Dikey çizgiler uzun görünmeyi sağlar

Kısa boylu birinin enine çizgili bir kıyafeti seçmesi oldukça yanlış bir seçim olacaktır. Enine çizgili kıyafetler çok zayıf ve aynı zamanda uzun boylu kişilerin tercih etmesi gereken bir kıyafettir. Eğer uzun görünmek istiyorsak dikey çizgili kıyafetleri tercih etmek gerekir. Çizgili parçaları üst değil alt bedende tercih etmek çok daha doğru bir seçim olacaktır.

Pudra rengi topuklu ayakkabı uzun görünmeyi sağlar

Eğer topuklu bir ayakkabı giyilecekse tercihi – kıyafetin tonları ve mevsim dahilinde- pudra rengi, ten rengi tonlarında giymek bacağın devamı gibi bir görünüm sağlayacak ve bacak boyunu uzun gösterecektir.

Tulumlar uzun görünmeyi sağlar

Uzun bir tulum giymek alt bedeni olduğundan daha uzun göstermekte oldukça etkili bir seçimdir.

Mini etekler uzun görünmeyi sağlar

Eğer mini bir etek giymeye müsait bacaklara sahipseniz hiç düşünmeyin ve bacak boyunuzu daha uzun göstermesi için mini etekleri tercih edin.

Aynı renk pantolon ve ayakkabılar uzun görünmeyi sağlar

Kıyafetleri seçerken renk uyumlarına dikkat etmek çok önemlidir. Olduğunuzdan daha uzun bir görüntü elde etmek istiyorsanız pantolon ve ayakkabınızın sadece uyumlu değil aynı renkte olmasına dikkat edin.

Pratikse

Share
Published by
Pratikse
Tags: nasıl uzun görünürümuzun görünmekuzun görünmenin yollarıuzun gösteren öneriler

Recent Posts

Ev yapımı tarhana hamuru tarifi

Tarhana hamuru kolayca evde hazırlanabilir ve afiyetle içilecek çorbalara ön hazırlık yapılmış olur. En geleneksel lezzetlerimizden Ev yapımı tarhana hamuru…

1 ay ago

BEE’O Suda Çözünür Damla Propolis

Propolis, arıların bitkilerin yaprak, sap ve tomurcuklarından topladığı, antioksidan  maddelerden oluşan doğal bir arı ürünüdür. Kelime anlamı olarak, Pro (Ön) + Polis (koruyan)…

2 ay ago

Egzamadan korunma yolları

Egzamadan korunma yolları hakkında bilgi ihtiyacınız varsa uzmanından sizin için derledik. Toplumda yaygın olarak görülen, genellikle eller, parmak araları, kollar…

2 ay ago

Güneş yanığına iyi gelen kremler

Deniz tatili sonrasında güneş yanığı ile baş etmek için bu krem önerilerimizden faydalanabilirsiniz. Doktora danışmadan kullanmamanızı öneririz. En yaygın kullanılan…

2 ay ago

Böbrek taşı nasıl oluşur? Böbrek taşı nedir?

Böbrek taşları özellikle ağrılarının şiddetli seyretmesiyle bildiğimiz ve günlük hareketlerimizi yapmamızı kısıtlayan bir hastalıktır. Birçok kişi ağrılarının yanında idrar da…

2 ay ago

Cevizin beyne faydaları neler?

Cevizin beyne faydaları neler? Ceviz yiyen insanları beyni daha mı iyi gelişir? Cevizin beyne benzemesi beyne iyi geldiği anlamına mı…

2 ay ago