Vajinal akıntı için maydanoz kürü

Vajinal akıntı için maydanoz kürü ne kadar etkilidir? Vajinal akıntıya karşı maydanoz kürü nasıl yapılır?

Kötü kokulu, kaşıntı yapan, idrarda yanmaya sebep olan vajinal akıntılar hayatı zindan edebilir. Bu dönemde cinsel ilişkiden uzak durmak gerekir. Vajinal akıntıya karşı temiz olmak ve genital bölgeyi ılık suyla yıkamak da etkili olacaktır. İbrahim Saraçoğlu’nun vajinal akıntı için önerdiği maydanoz kürü nasıl hazırlanır? Maydanoz kürü ne işe yarar?

Vajinal akıntı için maydanoz kürü tarifi

16 sap maydanoz
1 bardak su
1 limonun suyu

Tüm malzemeleri karıştırın. Suyu kaynatın, kaynadıktan sonra 5 dkaika kaynatıp ateşten alın. Her gün sabah akşam maydanoz kürünü içmelisiniz. En önemlisi maydanoz kürünü günlük taze olarak yapmalısınız. Dün hazırladığınız kürü bugün içmemelisiniz. Taze hazırlamak önemlidir.

Vajinal akıntı kötü kokunun yanı sıra kaşıntı, idrarda yanma ve peynirimsi bir görüntüye de neden olabilir. Vajinal akıntı ilacı olarak genelde antibiyotik verilir. Maydanoz kürü de bitkisel tedavi yöntemi olarak denenebilir.

Doktora danışmadan hiçbir bitkisel tedaviyi kullanmamanız gerektiğini de hatırlatmak isteriz. Herhangi bir yan etki görürseniz mutlaka kürü bırakın ve doktora başvurun.

Her bitkisel tedavinin herkese iyi gelmeyeceğini unutmayın. Genital bölgeyi temiz tutun, pamuklu kıyafetler tercih edin. Sabun yerine bol su ile genital bölgeyi yıkayın. Islak bırakmayın.