Pratik Sağlık

Teff tohumlu çay zararları ve faydaları

Teff tohumlu çay zararları

Teff tohumlu çay son günlerin zayıflama trendi. Hemen herkes Teff tohumlu çay yorumları ile karşımıza çıkıyor. Peki Teff tohumlu çay gerçekten zayıflatıyor mu? Teff tohumlu çay zararları yok mu? Teff tohumlu çay ne işe yarıyor?

Teff tohumlu çay nedir?

Teff tohumlu çay dediğimiz aslında kinoaya benzer tohum yapısında olan Teff tohumu ile hazırlanan bir çay karışımıdır. Teff tohumlu çay kullananlar zayıflamaya etkisi olduğunu belirtiyor. Teff tohumu yoğurda katılarak veya hamurişine eklenerek tüketilebileceği gibi çayı da hazırlanabiliyor.

Açlık Otu Zayıflatır Mı? Faydaları ve Zararları

Teff tohumlu çay faydaları

Teff tohumlu çay faydaları sebebiyle hızla daha fazla kullanıcıya ulaşan bir bitki çayı. Teff tohumlu çay kullananlar zayıflamanın yanı sıra genel sağlığı da düzenlediğini iddia ediyor. Teff tohumlu çay, teff tohumunun kaynar suda demlenmesi ile hazırlanır ve diğer bitki çayları gibi tüketilmektedir.

Vajinada Batık Kıl Nasıl Çıkarılır?

Teff tohumlu çay zararları

Teff tohumlu çay faydaları kadar zararları da olan bir bitki çayıdır. Bilinen yan etkisi olmasa da fazla tüketiminden kaçınmak gerekmektedir. Kimler Teff tohumlu çay içemez derseniz de ilk sırada hamile ve emziren anneler gelmektedir. Doktora danışmadan asla kullanılmamalıdır. Teff tohumlu çay fazla tüketilirse metabolizmayı çok fazla hızlandıracağından sindirim sistemine zarar verebilir. Gün içerisinde fazla tuvalet ihtiyacına neden olabilir. Bu durum da vücuttaki vitamin ve minerallerin kaybedilmesine yol açabilir.

Her bitki çayında ve alternatif yöntemde olduğu gibi Teff tohumlu çay da dikkatle ve doktora danışılarak tüketilmelidir.

Pratikse.com

Facebook/pratikse

Instagram/pratikse