Pratik peynirli teflon tava böreği tarifi

168
Pratik peynirli teflon tava böreği tarifi

Sahur tarifleri arasında en beğenilen ve en sevilenlerden biri de peynirli teflon tava böreğidir. Peynirli teflon tava böreği hem lezzetli olduğu için hem de uzun süre tok tutan tarifler arasında yer aldığı için sıklıkla tercih edilir. Sahur vakti uyandığınızda veya Ramazan haricinde kahvaltılarda hızlıca yapabileceğiniz bu tarife bayılacaksınız. Pratik peynirli teflon tava böreği tarifi 5 dakikada hazır olur ve uzun süre tok tutar. Dilerseniz teflon tava böreğini kıymalı veya patatesli de yapabilirsiniz.

Pratik peynirli teflon tava böreği tarifi

Malzemeler

Kişi sayısına göre yufka

Beyaz peynir

1 kaşık yoğurt

Tuz, baharat

Kolay patates pizzası tarifi

Yapılışı

Pratik peynirli teflon tava böreği tarifi yaparken öncelikle beyaz peyniri çatalla iyice ezin. Ardından peynire 1 kaşık yoğurt ekleyip güzelce karıştırın. Yoğurt eklerseniz teflon tava böreğiniz çok daha güzel kabarır ve nar gibi kızarır.

Peyniri yoğurtla karıştırırken içine hafifçe tuz ve baharatlar atabilirsiniz. Sahur tarifi olarak yapacaksanız fazla acı koymamanızı önerebiliriz.

Teflon tavaya birazcık sıvı yağ koyun ve hafifçe kızdırın. Teflon tavayı borcam veya fırın tepsisi gibi kullanarak önce bir yufka, içine peynirli karışım, üzerine yufka, karışım olacak şekilde kat kat yerleştirin.

Doyurucu olması için içine yumurta da kırabilirsiniz. Ardından en üste tavanın kenarlarından taşan yufkayı kapatın, yumurta sarısı sürün veya tereyağı ile fırçalayın.

Pratik peynirli teflon tava böreğini nar gibi kızarana kadar kızartın. Bir tarafı kızarınca geniş bir tabak ile böreği ters çevirin ve yeniden kızartın. Teflon tava böreğini yapması 5 dakika bile sürmeyecek.

Afiyet olsun

Pratikse