Persol Titanium Koleksiyonu

Persol Titanium koleksiyonu, Torino merkezli markayı 1917’den beri yönlendiren zanaatkar mükemmeliyetçiliği ile Japonya’da yaratıldı. Asetat çerçevelerin yüksek standartlarını titanyum çerçevelerde de koruyabilmek için Persol, yeni koleksiyonda çalışacak en yetenekli titanyum ustalarını aradı.

Titanyumun çok güçlü ve hafif olduğu için seçildiği unutulmamalıdır. Bununla birlikte, imalatın her aşamasında işlenmesi de çok zordur. Mükemmelliğe adanmış zanaatkarlığı temsil eden bir kavram olan “Shokunin” in geleneksel ilkelerine göre Japonya’da geliştirilmiş özel bir teknoloji kullanılarak işlenir.

Estetik saflığı ve kaliteyi bir araya getiren Persol Titanium koleksiyonu, klasik havacılardan yuvarlak modellere ve sofistike yumuşak kenarlı sekizgen tasarımaın yer aldığı dört güneş gözlüğünden oluşuyor. Ultra ince çerçeveler, titanyumun benzersiz nitelikleri sayesinde eşsiz bir hafiflik ve güç sunuyor. Saplar, köprü ve kenarlar ince guilloche işlemeleriyle tamamlıyor ve stilize edilmiş Freccia Arrow ve Meflecto detayları sapları süslüyor.

Mat, abartısız titanyum tonu, bronz, kalaylı ve altının yanı sıra siyah ve mavi renkleri içeren sofistike bir metalik ton yelpazesine sahip olan koleksiyonda tüm modeller, polarize versiyonlar da dahil olmak üzere, farklı renklerde birinci sınıf kristal lensler ile birlikte geliyor.

PO5001ST

Japon titanyumundan yapılmış bu oval güneş gözlüğü, ultra hafif, el yapımı çerçeve, guilloche işlemeleriyle tamamlanmıştır ve stilize edilmiş Freccia Arrow ve Meflecto kabartmalı saplara sahiptir. Üzerinde logonun bulunduğu burun yastıkları, mükemmel rahatlık sağlar. Farklı metalik renklere sahip model, birinci sınıf kristal lenslerle birlikte karşımıza çıkıyor.

PO5002ST

Bu ultra hafif, çağdaş panto tarzı güneş gözlükleri saf Japon titanyumundan yapılmıştır. El yapımı çerçeve, guilloche işlemeleriyle süslenmiştir ve saplarda ünlü stilize Freccia Arrow ve Meflecto’ya sahiptir. Logolu burun yastıkları, çok rahattır ve kişiye özel uyum sağlar. Model, çeşitli metalik renkler ve birinci sınıf kristal renkli lens kombinasyonlarıyla sunuluyor.

PO5003ST

El yapımı Japon titanyum havacı güneş gözlüğü, ince bir çift köprü ve üst köşeleri yuvarlatılmış çerçeveye sahiptir. Minimal ve ultra hafif olan model, ince guilloche işlemeleriyle süslenmiş ve logolu burun yastıklarıyla tamamlanmıştır. Freccia Arrow ve Meflecto, zarif bir şekilde saplarda yer alır. Çeşitli metalik tonlarda gelen olan bu sofistike ve modern gözlükler, birinci sınıf kristal lenslere sahiptir.

PO5004ST

Çeşitli metalik tonlarda sunulan ultra hafif Japon titanyumundan yapılmış, tasarımında zarif bir düzensizliğe sahip olan bu güneş gözlükleri, yumuşak köşelere sahip ince, el yapımı çerçeve, guilloche işlemeleriyle tamamlanmıştır. İkonik Persol Freccia Arrow ve Meflecto stilize edilmiş ve saplara yerleştirilmiş bu modelde, logolu burun yastıkları ile konfor garanti edilmektedir.