Memenin kahverengi kısmının büyük olması neden olur?

2385

Memenin kahverengi kısmının büyük olması kadınlar arasında sık rastlanan ve rahatsız hissetmeye neden olan bir durumdur.

Memenin kahverengi kısmının büyük olması sebebi nedir?

Öncelikle memenin kahverengi kısmını öğrenelim.

Memenin kahverengi kısmı yani Areola

Areola memenin kahverengi kısmına verilen addır. Ergenlikten sonra areola genişler. Areolada bulunan pigmentler sebebiyle memenin çevresi kahverengi renk alır.

Areola özellikle hamilelik döneminde 2. ayda büyümeye ve renk değiştirmeye başlar. Pigment açısından zengin kişilerde pigmentasyon areola halkasından aşar ve meme çevresi daha kahverengi bir hal alır.

Areola nasıl küçültülür?

Memenin kahverengi kısmının büyük olması estetik operasyon ile yok edilebilen bir sorundur. Areola estetiği adı verilen kahverengi kısmı küçültme estetiği hem ayrıca yapılabilir hem de meme küçültme estetiği esnasında yapılabilir. Memenin hacmine göre areola küçültülür.

Areola estetiği sonrası iz kalır mı?

Areola estetiğinde neşter kullanıldığı için memede ameliyat izi kalır. Areola estetiği lokal anestezi ile yapılır. Ameliyat yerine ufak bir estetik işlemidir. Meme başı etrafı uyuşturulur ve genel anestezi gerektirmez.

Areola estetiği sonrası hasta aynı gün taburcu edilir. Ağrı kesici ilaçlar verilir. Areola estetiği sonrası memenin kahverengi kısmı yeniden büyümez.