Les Benjamins Essentials FW20 koleksiyonu

3512

Les Benjamins, satışa sunduğu ESSENTIALS FW20 koleksiyonunu, markanın sürdürülebilirlik konusunda attığı adımlarla duyurdu.

İlk kez FW19 ana koleksiyonuyla birlikte, daha ulaşılabilir bir kapsül koleksiyon olarak sunulan Essentials, FW20 sezonunda yeni renk ve tasarımlarının yanı sıra sürdürülebilir olmasıyla dikkat çekiyor.

Les Benjamins, dikkat çeken zamansız koleksiyonlarına yeni bir soluk getiriyor. Sneaker kültürünün önemli bir parçası olan yeni logolu ve fosforlu renklerdeki ayakkabı bağcıkları, pastel tonlarındaki çoraplar satışa sunuldu.

Les Benjamins Essentials FW20 koleksiyonu ile bu sezon rahatlık ve şıklığın anahtarını sunuyor. Açık gri, bej, terra, yeşil, gri, kahverengi, siyah, beyaz gibi 12 farklı pastel renk çeşidine sahip t-shirt, sweatshirt, hoodie, fermuarlı hoodie ve eşofman altı tasarımlarında pastel mint, pembe ve bebek mavisi renkleri ön plana çıkıyor.

Les Benjamins, ESSENTIALS FW20 koleksiyonu üretimi ile daha sürdürülebilir bir koleksiyon sunmak ve marka topluluğunu, gezegene nasıl daha iyi bakılabileceği konusunda eğitebilmek adına büyük adımlar atıyor.

Markanın 10 yıllık geçmişinde en büyük üretim hacmine sahip ESSENTIALS FW20 koleksiyonu, Global Organic Textile Standard (GOTS) tarafından onaylanmış %100 organik pamuktan ile üretildi. Organik pamuk, küresel pamuk üretiminin %1’inden daha azını temsil ediyor. Les Benjamins böcek ilacı, gübre ve diğer toksik kimyasallar kullanılmayan sürdürülebilir pamuk çiftçiliğini destekleyen %1 içinde yer alıyor. Les Benjamins ESSENTIALS koleksiyonunun yanı sıra, sürdürülebilir ürün perspektifini diğer tüm kategorilere genişletmek için çalışmalarına devam ediyor.