Köpekbalığı kıkırdağı faydaları ve Köpekbalığı kıkırdağı kremi

97
Köpekbalığı kıkırdağı faydaları

Nurgül Yeşilçay güzellik sırrı olarak Köpekbalığı kıkırdağı kremi açıklamasında bulununca herkes Köpekbalığı kıkırdağı faydaları ve özelliklerini merak etmeye başladı.

Köpekbalığı kıkırdağının ne özelliği var?

Köpekbalığı en uzun ömürlü hayvanlardan biri ve bunun nedeni vücudunda tümör gelişemiyor olması. Bilim adamları yaptıkları araştırmalarda köpekbalığı kıkırdağında bulunan bazı maddelerin tümör oluşumunu engellediğini ortaya koydu.

Köpekbalığı kıkırdağı tümör oluşumunu nasıl engelliyor?

Tümörün oluşma sürecine anjiyogenez denir. Tümör hücreleri vücudumuz tarafından taşınan besin ve oksijen ile beslenir ve büyür. Yani vücudumuz bu hücrelere kan akışını kesebilirse tümörün büyümesi engellenebilir.

Hayıt tohumu çayı faydaları ve tarifi

Bunu yapabilen canlılardan biri köpekbalığıdır. Köpekbalığı kıkırdağı içerisinde bulunan bir madde yeni kan damarlarının gelişimini engellediğinden tümör beslenemez ve gelişemez. Dolayısıyla ölümcül risk ortadan kalkar. Köpekbalığı kıkırdağı faydaları tümör oluşumu engellediği için en merak edilen konuların başında geliyor.

Köpekbalığı kıkırdağı nasıl kullanılır?

Köpekbalığı kıkırdağı içinde bol protein, kalsiyum, sodyum ve fosfor bulunur. Bu maddeleri bağışıklık sistemini güçlendirir. Köpekbalığı kıkırdağı kullanımı doktor kontrolü dışında tercih edilmemelidir. Doktorun bilgisi dahilinde yetişkinlerde günde 2-6 adet kullanılabilir. Köpekbalığı kıkırdağı yemeklerden sonra tüketilmelidir.

Kimler Köpekbalığı kıkırdağı kullanamaz?

Hamilele, 12 yaş altındaki çocuklar ve kronik hastalığı olanlar ve doktorunun bilgisi olmayan hiç kimse Köpekbalığı kıkırdağı kullanamaz.

Köpekbalığı kıkırdağı faydaları

Köpekbalığı kıkırdağı kemoterapi sırasında veya sonrasında bağışıklığı güçlendirici olarak kullanılabilir.
Yapısında kondroitin sülfat ve glukozamin ile eklem iltihabına karşı etkilidir.
Sporcular için ideal beslenme desteğidir.
Köpekbalığı kıkırdağı yaraları iyileştirmede süreci hızlandırır.
Bağışıklığı güçlendirir.

21 üzümü suda bekletmez ne işe yarar?

Köpekbalığı kıkırdağı egzama, mayasıl ve sedefe iyi gelir.
Kemik erimesine karşı Köpekbalığı kıkırdağı kullanılabilir.
Göz tansiyonu yani glokom hastalığına karşı Köpekbalığı kıkırdağı kullanılabilir.

Köpekbalığı kıkırdağı faydaları ne kadar fazla olsa da doktor kontrolü dışında kullanmamanızı öneririz.

Köpekbalığı kıkırdağı kremi

Köpekbalığı kıkırdağı kremi Nurgül Yeşilçay ile gündeme gelen bir tür krem. Botoks yaptırdıktan sonra istediği etkiyi göremeyen Nurgül Yeşilçay çareyi cilt güzelliği anlamında Köpekbalığı kıkırdağı kreminde bulduğunu söylüyor. Köpekbalığı kıkırdağı kremi kullananlar da cildi yenilediğini, sıkılaştırdığını söylüyor.