Institut Esthederm Yaş Yönetimi Serisi

923

İLK EVRE: ACTIVE REPAIR 

ACTIVE REPAIR CREAM

3 ETKİLİ
Kırışıklık Karşıtı + Pürüzsüz cilt + Işıltı

DUYULARA DOKUNAN KREMLER

• Light ve fresh doku: Normal ve karma ciltler için ideal. İlkbahar ve yazın mükemmeldir.

• Kremsi, kolay emilen doku: En kuru ciltleri bile rahatlatır. Sonbahar/ Kış kullanımı için idealdir.

KULLANIMI: Sabah ve/ veya akşam temizlenmiş kuru cilde uygulayınız.

FİYATI: 499,00 TL (50ml)

ACTIVE REPAIR EYE CONTOUR CARE:
KIRIŞIKLIK, MORLUK VE ŞİŞLİK KARŞITI

• 30 yaşından itibaren tüm cilt tipleri için.

• Kırışıklıklar, kaz ayakları, gözaltı torbası, gözaltı halkası, yorgun gözüken göz çevresi için.

KULLANIMI: Sabah ve akşam narin tampon hareketlerle temizlenmiş göz çevresine uygu-layınız.

FİYATI: 399,00 TL (15ml)

TÜM YAŞLAR:

CİLT MİMARI: DERM REPAIR SERUM

(DERİNLEMESİNE ONARIM& İLK KIRIŞIKLIK BAKIMI)

 • Cildin kısa sürede onarılmasına, hücrelerin yenilenmesine, daha sıkı ve daha genç görünmesine destek olur.
 • Hasar gören dokuları derinlemesine onarmaya yardımcı olur.
 • Yüksek konsantrasyonlu bu ürün iyileşme sürecini hızlandırır ve cilt düzensizliklerini yok etmeye yardımcıdır. (Akne yaraları vb.)

KİM İÇİN: Nedeni ne olursa olsun kırışmaya ve sarkmaya meyilli ciltler (yaş, güneş, genetik faktörler, hormonlar, diyet, vb.)

KULLANIMI: Kuru ve temiz cilde (yüz ve boyun) sabah ve/veya akşamları tek başına ya da diğer yaşlanma karşıtı ürünlerinizle beraber kullanabilirsiniz.

Tüm yıl boyunca ve özellikle stresli dönemlerde kullanılabilir.

FİYATI:  579,00 TL (30ml)

YAŞ YÖNETİMİNDE İLERİ EVRE

EXCELLAGE

Cilde duyduğu saygı ile ürünler geliştiren Institut Esthederm, mükemmelliğin bilimi olarak anılan yepyeni Excellage Serisi’ni dünyada ilk defa Türkiye’de tanıtıyor. Excellage Cream, Serum, ve Eye Care olmak üzere 3 farklı üründen oluşan seri, zamanla cildin kaybettiği hücreler arası iletişimi sağlıyor.

Işıltılı ve eşit bir cilt tonu için “Excellage Serum”, cildi derinlemesine besleyen “Excellage Cream”, göz çevresini sıkılaştıran ve daha belirgin bakışlar sağlayan “Excellage Eye Care”, cildin tüm ihtiyacını karşılayarak uzun süreli etki sağlıyor!

‘Mükemmelliğin bilimi’ olarak anılan yeni EXCELLAGE bakım serisi; “Excellance + Cell + Aging” kelimelerinden oluşmuştur. EXCELLENT AGING hücreler arası iletişimi sağlarken aynı zamanda ciltte sıkılık, beslenme ve ışıltı kaybı problemlerine çözümler sunuyor. Özellikle 40’lı yaşlar itibariyle kullanıma uygun olan bu eşsiz seri kronolojik, hormonal ve çevresel faktörler sebebiyle yaş alan ciltler için idealdir. Esthederm markasının diğer ürünleriyle de beraber kullanıma uygundur.

Institut Esthederm, EXCELLAGE bakım serisini eşsiz kılan patent ve içerikleri;

Hücreler arası iletişimi artırmak için, AKILLI POLİSAKKARİTLER kullanılıyor. Sıkılığı ve Fibroblastlar arasındaki etkinliği artırmak için, Repair Plus+ Technology ve biyomimetik peptit ile kombine edilmiştir. Cildin beslenmesine yardımcı olan KAMELYA YAĞI ve VITAMIN PP ile güçlendirilmiştir. Ciltteki ışıltı eksikliği ve cilt tonundaki dengesizliği onarmak için ise GLİKOBİYOPOLİMER eklenmiştir.

Institut Esthederm, EXCELLAGE bakım serisi bu patent ve teknolojiler ile cildin yaşlanma süreçlerini yavaşlatmayı amaçlıyor. EXCELLAGE dünyası ile mükemmel bir şekilde uyum içinde olan, krem ve serum ürünlerinin muhteşem kokusu; pudramsı, çiçeksi, vanilya ve sandal ağacı notaları içeriyor. EXCELLAGE serisinin içeriğinde bulunan Kamelya yağı; Omega 3, 6 ve 9 yağ asitleri içeriyor.

REPAIR+ teknolojisi, cildi sıkılaştırmaya ve derinden yenilemeye yardımcı olurken, güçlü anti-oksidan koruması sayesinde ise cildi foto-yaşlanmaya karşı korur.

EXCELLAGE Cream

Işıltısını kaybeden, zayıflayan, sarkan ya da incelen ciltler için geliştirilmiştir. Kronolojik, hormonal ve çevresel faktörlere karşı cilt yaşlanmasında etkin rol oynayan ürün, cildine eşsiz bir bakım sağlamak isteyenler için formüle edilmiştir. Özellikle krem ürününde bulunan kamelya yağının konsantrasyonu iki kat güçlendirildiği için cildi uzun süreli olarak besler.

Ayrıca; ürün formülünde bulunan yüksek nemlendirici etken madde konsantrasyonu, esnekliğini kaybetmiş tüm ciltler için canlılık hissi veriyor. Cilde anında rahatlama ve yumuşama hissi veriyor. Cildin ışıltısı ve canlılığı korunurken daha eşit bir cilt tonuna kavuşuluyor. Güçlü içeriğiyle kırışıklıklar ve ince çizgiler pürüzsüzleşiyor. Yüz kontö yeniden belirginleşiyor.

Krem sürüldüğü andan itibaren cildi ince bir tabaka şeklinde sarıyor ve pudra bitişli yapısıyla ciltte pürüzsüz bir doku sağlıyor.

FİYATI: 739,00 TL (50ml)

EXCELLAGE Serum

Günden güne ışıltısını kaybeden, zayıflayan, sarkan ya da incelen ciltler için geliştirilen Excellage Serum, kronolojik, hormonal ve çevresel yaşlanmaya karşın etkin rol oynuyor.

Excellage Serum, eşsiz içerikleri sayesinde cildi toparlıyor, cilt tonunu eşitlemeye yardımcı olurken, cilde sağlıklı bir ışıltı veriyor ve düzenli kullanım sonucu cildin beslenmesine ve yeniden sıkılaşmasına destek oluyor.

Excellage Serum ile anında nemlenen, rahatlayan ve yumuşayan cilt, daha sıkı ve ışıltılı, günden güne gençliğin tazeliğini ve doğal ışıltısını geri kazanıyor.

FİYATI: 799,00 TL (30ml)

EXCELLAGE Eye Care

Yorgun görünen gözler, sarkmış göz kapakları, kırışıklıklar, şişlikler ve koyu halkalara sahip göz çevresi için geliştirilen Excellage Eye Care, gözleri rahatlatırken daha belirgin görünmesini sağlıyor. Göz çevresine ışıltı veriyor, besliyor ve uzun süreli olarak sıkılaştırıyor. İçeriğinde kafein, ruskojenin ve karnosin bulunan eşsiz formülü sayesinde ürün, şişkinliği, koyu renkli halkaları, yorgunluk belirtilerini azaltıyor. Düzenli kullanım sayesinde ürün, gözü ve göz çevresini derinlemesine nemlendiriyor, besliyor ve anında rahatlatıyor. Hassas göz çevresi Excellage Eye Care sayesinde daha canlı gözükürken şişlikler, koyu halkalar, kırışıklıklar ve kaz ayakları günden güne azalıyor.

FİYATI: 639,00TL (15ml)

GENÇLİK IŞILTISI & DETOKS

Detoxifying Illuminating Care

Yaşlanmanın ilk belirtilerini önlemeye, cildin canlılığını ve ışıltısını korumaya yardımcı olur.

Cildin saydamlığını ön plana çıkarmayı hedefleyen, ışıltı veren hafif ve yumuşak yapıdadır. Tüm cilt tipleri için uygundur.

ETKİ:

 • Detoks Etkisi: Yaşlanma karşıtı hücre bakımıdır. TIME CONTROL SYSTEM patenti hücrelere oksijen bakımı yapar ve serbest radikallerden korumaya çalışır. Biyolojik yaşlanmanın etkilerini azaltmaya yardımcı olurken günlük çevresel faktörlere karşı cildin daha dayanıklı olmasına destek olur.
 • Pürüzsüzleştirir ve aydınlatır: Escin, cildin sağlıklı bir şekilde aydınlanmasını sağlayan içerik, yorgun ve donuk cilt metabolizmasını ve mikro sirkülasyonu harekete geçirmeye yardımcı olur. Cilde oksijen bakımı yapılmış ve böylece hücrelerdeki toksinler arınmış olur.

SONUÇ: Dış etkenlere karşı cilt korunmuş ve arınmış olur, yeniden nefes alır. Nemlenen cilt ışıldar. İnce çizgiler ve yorgunluk izleri gözle görünür bir şekilde azalır. Anında ve kalıcı olarak, daha eşit ve ışıltılı bir cilt tonunu destekler.

KULLANIMI: Yorgunluk, stres, hava kirliliği, mevsim değişikliği gibi iç ve dış etkenlerden etkilenen tüm cilt tipleri kullanabilir. Soluk ciltler için ayrıca idealdir. Sabah ve/ veya akşam temiz ve kuru cilde uygulayınız. Tek başına ya da uygun bir Institut Esthederm serumuyla birlikte kullanınız.

FİYATI: 479,00 TL (50ml)

YAŞ YÖNETİMİ ORTA EVRE: LIFT & REPAIR SYSTEM

LIFT PATCHES
(GÖZ ÇEVRESİ PEDİ)

Tek Celsede Kusursuz Göz Çevresi
Sevgilinle buluşma öncesi, sabaha kadar çalışıp ertesi güne sunumun olduğunda, akşamdan kalma gecenin ertesi sabahı, sabaha kadar kız kıza film izleyip ağlama seansı sonrası göz çevreni kurtaran göz pedleri…
Göz altı torbalarını hafifletip morluğu, kırışıklığı, yorgun  ifadeyi anında  gidermeye yardımcı olur.
KULLANIMI: Temiz ve kuru kazayağı bölgesine birer ped uygulayın. Parmak uçlarınızla nazikçe tampon uygulayarak cilde yedirin. 15 dakika bekletin.  Sonrasında pedleri çıkarın ve kalan kremi göz çevrenize yedirin. Durulamayın. Yeniden kullanmayın.
KULLANIM SIKLIĞI: 1 aylık yoğun kür olarak ya da anında sıkılaşmaya ihtiyaç duyduğunuz her an kullanabilirsiniz.

FİYATI:  349,00 TL (2×5) – 589,00 TL (2×10)

LIFT & REPAIR INSTANT REPULP MASK  

Gençlikle parlayan anında dolgunlaşmış bir cilt için anında ve yoğun kırışıklık giderici etki sunmayı hedefleyen maske…

Epidermal hücrelerin dolgunlaşmasına, cildin kırışıksız bir görünüm kazanmasına yardımcı olur. Dolgunlaşarak kırışıklıklarından arınan cilt, güzellikle parlar.

KULLANIMI: Kalın bir tabaka halinde kuru, temiz yüze ve boyun bölgesine uygulayın. 15 dakika boyunca bırakın ve fazlasını nemli bir havlu veya makyaj pamuğu ile silin. Kalıcı bir etki için haftada iki veya üç defa kullanabilirsiniz.

GÜNE DİRİ BAŞLAMAK İÇİN…

 • Gece yatmadan önce temiz ve kuru cilde uygulanır. Bütün gece ciltte kalır.
 • Sabah su ve pamuk yardımıyla temizlenir.
 • Bu terapide göz çevresine uygulama yapılmaz.
 • Haftada 2-3 kez uygulanır.

ÇIKMADAN ÖNCE 15 DAKİKA!

Günün yorgunluğu ile daha fazla belirginleşen kırışıklık ve sarkmalardan kurtulmak için banyo sırasında Instant Repulp Mask uygulayabilir; 15 dakikada daha sıkı, daha dolgun bir görünüm kazanarak gençlik ışıltınızı yeniden canlandırabilirsiniz.

YORGUN BAKIŞLAR MI? ASLA!

Göz çevrenizi yorgun bakışlardan; ödem, morluk, kırışıklık ve sarkmalardan kurtarmak için Instant Repulp Mask uygulayabilir, 5 dakikada daha sıkı bir göz çevresi, daha diri ve genç bakışlar kazanabilirsiniz.

FİYATI: 499,00 TL (50ml)

LIFT & REPAIR EYE CONTOUR SMOOTHING GEL

(KAZAYAĞINI ANINDA YOKEDEN, GÖZ ÇEVRESİNİ SIKILAŞTIRAN KREM)

Hem Yüzeyde TOPARLAMA, hem de Derinlemesine ONARIM.

Gözlerin etrafında oluşan esneklik kaybı ve kırışıkları hedef alarak anında daha genç bir görünüm kazandırmaya yardımcı olur.

Bu toparlayıcı jel uygulandığında kazayağı kırışıklıklarının görünümünü pürüzsüzleştirir ve görünümünüm azalmasına yardımcı olur.
LIFT
Yüzeyde etkinlik;

Fiziksek etki: Sıkılaşmaya yardımcı olur.

Biyolojik etki: Cildi rahatlatır ve cilt kalitesinin güzelleşmesini destekler.

REPAIR
Derinde etkinlik;

Uzun süreli biyolojik etki: Cildin yeniden yapılanmasına, yenilenmesine ve sıkılaşmasına destek olur.

TIME CONTROL SYSTEM (TCS)
Erken yaşlanma belirtilerinin azalmasına destek olur.

CELLULAR WATER (HÜCRESEL SU)
Cildin genel kalitesinin yükseltilmesine  ve  canlılığının  artırılmasına  yardımcı  hücresel  su,  hücrenin  enerji düzeyini optimum seviyede tutmasına destek olur.

KİM İÇİN: Anında daha genç görünen bir cilt ve kalıcı sonuçlar isteyen 35 yaş ve üzeri kadınlar için idealdir.

SONUÇ: Her zamankinden dahasıkı görünen, ışıltılı ve daha genç görünümlü göz çevresi.

KULLANIMI: Kuru ve temiz göz çevresine sabah ve akşam, içeriden dışarı doğru nazikçe uygulayınız.

FİYATI: 599,00 TL (15ml)

LIFT & REPAIR ABSOLUTE TIGHTENING SERUM
(ELASTİKİYET KAYBI & DERİ
N KIRIŞIKLIK KARŞITI BAKIM)

 • Hatların gittikçe gerginleşmesine, yüz konturunun yeniden şekillenmesine ve cilt yüzeyinin pürüzsüzleşmesine yardımcı olur.
 • Cilt yüzeyinin sıkılaşmasına, kırışıklıkların görünümünün anında azalmasına destek olurken derinlemesine onarım sağlamayı hedefler.

KİM İÇİN: Hem anında daha genç görünen bir cilt, hem de kalıcı sonuç isteyen 35 yaş ve üzeri kadınlar için ideal.
KULLANIMI: Kuru ve temiz cilde (yüz ve boyun) sabah ve/veya akşamları tek başına ya da diğer yaşlanma karşıtı ürünlerinizle beraber kullanabilirsiniz.

FİYATI: 649,00 TL (30ml)

LIFT & REPAIR ABSOLUTE SMOOTHING CREAM 

(ELASTİKİYET KAYBI & DERİN KIRIŞIKLIK KARŞITI BAKIM)

 • Yüz hacim ve konturunun yeniden şekillenmesine, hatların gerginleşmesine ve cilt yüzeyinin pürüzsüzleşmesine yardımcı olur.
 • Kırışıklıklar azalmış, yorgunluk belirtileri azalmış, cilt ışıltılı bir görünüme sahip olmuş olur.

KİM İÇİN: Hem anında daha genç görünen bir cilt, hem de kalıcı sonuç isteyen 35 yaş ve üzeri kadınlar için ideal.

KULLANIMI:
Sabah ve akşamları temiz cilt (yüz ve boyun) üzerine tek başına veya Absolute Tightening Serum ardından uygulayın ve kurumaya bırakın. Kusursuz makyaj bazı.

FİYATI:  579,00 TL (50ml)

LIFT & REPAIR ABSOLUTE REPULB BALM

(İNCE HATLI YÜZLER İÇİN DOLGUNLAŞTIRICI & DERİN KIRIŞIKLIK KARŞITI BAKIM)

 • İnce hatlı yüzlerde cildin, elastikiyetinin geri kazanılmasına ve dolgunlaşmasına yardımcı olur.
 • Yüz hattı şekillenmesine ve hacim düzenlenmesine destek olur.
 • Kırışıklıkların görünümü azalmasına ve cildin anında sıkılaşmasına yardımcı olur.
 • Yorgun, çökmüş ve hacim kaybetmiş ciltlerde benzersiz dolgunlaştırıcı etki yaratır. 

KİM İÇİN: İnce hatlı ya da çukurlaşmaya eğilimli yüzler için dolgunluk vermeye yardımcı olur.

Hacmin geri kazanılmasına ve dolgun bir görünüme kavuşmasına destek olur.

KULLANIMI: Kuru ve temiz cilde (yüz ve boyun) sabah ve/veya akşamları tek başına ya da diğer yaşlanma karşıtı ürünlerinizle beraber kullanabilirsiniz.


FİYATI:
599,00 TL (50ml)