Hamilelikte polenin faydaları

1325
Hamilelikte polenin faydaları

Polen doğanın en faydalı ürünlerinden biri. Arı poleni güzellikten sağlığa hamilelikten yaşlılığa pek çok konuda ve dönemde faydaları ile sağlık sorunlarına karşı yardımcı niteliktedir. Peki Hamilelikte polenin faydaları nelerdir? Hamileler polen kullanabilir mi?

Öncelikle hatırlatmak gerekir ki hamilelik her hamilede farklı seyretmekte bir birinde yaşanan durumlar diğerinde yaşanmamaktadır. Söz konusu anne ve bebek sağlığı olduğundan özellikte hamilelikte doktora sormadan asla sıradışı bir besin maddesi vs tüketilmemelidir. Bitki çayları normalde çok sağlıklıyken hamilelikte pek çok zarar verebileceği gibi polen de normalde çok faydalı bir besin maddesi iken hamilelikte polen kullanmanın zararları söz konusu olabilir.

Polenin faydaları nelerdir?

– Polen yara ve yanıkların iyileşmesini hızlandırır.
– Zekayı çalıştırır, kasları kuvvetlendirir.
– Şeker hastalığına iyi gelir.
– Sinir dengesini korur.
– Sakinleştiricidir.
– Morali yükseltir, ruh sağlığına iyi gelir.
– Görmeyeteneğini arttırır.
– Yorgunluk ve zayıflığa karşı vücudu güçlendirir.
– Bağırsakları çalıştırır.
– B kompleks vitaminleri açısından zengindir bu nedenle 1 çay kaşığı polen ihtiyacınız olan B vitaminini karşılayabilir.
– Antioksidan özellikleriyle bilinir.

Anne sütü nasıl artar?

Hamilelikte polenin faydaları

Hamilelikte polen kullanmanın herhangi bir alerjiniz yok ise zararı yok denilmektedir. Yine de hamileyseniz ve polen kullanmak istiyorsanız doktorunuza mutlaka danışmalısınız. Bebeğin gelişimini desteklediği söylenen poleni kullanmak şart olmasa da dediğimiz gibi doktorunuza danışarak hamilelikte polen kullanmaya devam edebilirsiniz.