Hamilelikte çatlak önleyici yağlar nelerdir?

351

Hamilelikte çatlaklar en büyük sorunlardan biridir. Kadınlar hamilelik denilince önce çatlak sorununa kafayı takar. Hamilelikte çatlak önleyici yağlar kullanarak hamilelik ve doğum çatlaklarına karşı önlem alabilirsiniz. Önce hamilelikte çatlak oluşumunun nedenleri öğrenelim ve ardından hangi yağları kullanarak çatlaklardan kurtulabilirsiniz onları anlatalım.

Şunu asla unutmamalısınız ki hamilelik çok hassas bir dönemdir. Hiçbir yöntemi doktorunuza danışmadan uygulamamanız gerektiğini sakın unutmayın.

Suna Dumankaya’dan göğüs sıkılaştırıcı maske tarifi

Hamilelikte çatlaklar neden olur?

Hamilelikte çatlak oluşmasının sebebi cildin kuruması, düzenli su tüketilmemesi, cildin esnekliğini kaybetmesi ve normalden çok daha fazla genişleyen cildin kendini yeterince onaramamasıdır. Hamilelikte çatlak oluşumu normaldir ancak bazı doğal yağlar ile çatlaklar önlenebilir.

Hamilelikte çatlak önleyici yağlar

Hamilelikte çatlak önleyen yağlar sızma zeytinyağı, badem yağı ve kantaron yağıdır. Kantaron yağı çatlaklardan dolayı meydana gelen izleri de geçirir. Çatlak önleyici yağlar düzenli olarak masaj yapılarak uygulanmalıdır. Bebeğin yavaş yavaş büyümesiyle genişleyen ve çatlayan karın ve bel bölgesine düzenli aralıklarla çatlak önleyici yağları yedirerek masaj yapmalısınız.

Kakao yağı da hamilelikte çatlak önleyici yağlar arasındadır. Kakao yağı nemlendiricidir ve çatlağın sebebi olan cilt kuruluğuna iyi gelir. Kako yağı hamilelikte çatlak önleyici etkili yağlar arasındadır.