Güneş yanığına iyi gelen kremler

518
Güneş yanığına iyi gelen kremler

Deniz tatili sonrasında güneş yanığı ile baş etmek için bu krem önerilerimizden faydalanabilirsiniz. Doktora danışmadan kullanmamanızı öneririz. En yaygın kullanılan ve en etkili Güneş yanığına iyi gelen kremler şöyle sıralanabilir.

Güneş yanığına iyi gelen kremler

Hametan

Hametan krem 1. ve 2. derece yanıklar ile güneş yanığına iyi gelen kremler arasındadır. Yanık bölgeye sürmeden önce bölgeyi iyice yıkayın. Hametan kremi ince bir tabaka halinde sürmeniz önerilir. Kremi yaranın veya yanığın her yerini kaplayacak şekilde sürmek fayda sağlayacaktır.

Silverdin

Silverdin krem bakterilerin cilt üzerindeki büyüme ve çoğalmasını engelleyerek yara ve yanıklarda iltihaplanmayı yok edici özelliğe sahiptir. Yara ve güneş yanığı gibi yanık bölgelerine ince bir tabaka halinde sürülmesi gerekir. Silverdin krem sürüldükten sonra güneş ışınlarından uzak durmakta fayda var. 2 yaşından küçük çocukların kullanımı için uygun değildir. Güneş yanığına iyi gelen kremler arasında en yaygın bilineni Silverdin’dir.

Fito

Kapanmayan yaralar, güneş yanıkları, cilt dokusunun yenilenmesini sağlayan kremlerden biri de Fito kremdir. Çok akışkan olduğu için ince bir tabak halinde yaraya veya yanığa uygulanması gerekir. Yanıklar için de kullanılan Fito krem ağrıyı dindirir ve cildi nemlendirir. Cildin yenilenmesini sağlar.

Bepanthen

Güneş yanığına iyi gelen kremlerden biri de Bepanthendir. Eczanelerde reçetesiz satılan Bepanthen krem cilde canlılık verir, pişik, yanıklara iyi gelir, cildin iyileşme sürecini hızlandırır ve cilde canlılık katar. Güneş yanıklarında düzenli kullanımda olumlu sonuçlar alabileceğiniz kremi eczanelerden temin edebilirsiniz. Bepathen kremi güneş yanığına ince tabaka halinde uygulayın ve güneş yanığı olan bölge kurudukça tekrarlayın. Etkisini hızlıca görebilirsiniz.

Aloe vera

Güneş yanığına iyi gelen kremler yerine en çok kullanılan doğal yöntemlerden biri de aloeveradır. Cilde mükemmel bir görünüm kazandırırken, aloe vera jeli ağrı ve acı hissini ortadan kaldırır. Cilde parlaklık, canlılık, güç kazandırır.

Aloe vera bitkisi bakımı püf noktaları hakkında bilgi

Aloe vera jelini çıkartmak için aloe vera yaprağı kesilir ve içindeki jel kaşıkla sıyrılır. güneş yanığı olan bölgeye direkt uygulanabilir.

Pratikse.com