Göğüs ucu yaralarına ayva çekirdeği

987

Göğüs ucu yaraları doğum sonrası en sık rastlanan sorunlardan biridir. Hele ki ilk bebeğiniz ise biraz da acemilikten dolayı bebeğin memeyi emmesi sonrası annenin meme ucu çatlayabilir. Göğüs ucu yarasına genelde önerilen Lansinoh en etkili meme yarası kremlerinden biri. Lakin bazen göğüs ucu yarası öyle çok acıyor ki krem süremeyecek hale gelebiliyorsunuz. İşte o zaman etkili bir doğal yöntem deneyebilirsiniz. Göğüs ucu yaralarına ayva çekirdeği en sık kullanılan doğal yöntemlerden biridir.

Süt arttırıcı çay tarifi

Göğüs ucu yarasına ne iyi gelir?

Göğüs ucu yaralarına ayva çekirdeği tarifi

3-4 adet ayva çekirdeğini küçük bir kaseye koyun. İçine az miktarda sıcak su ilave edin. Fazla su eklemeyin yoksa jel haline gelmez. 3-4 çekirdeğe 4 çorba kaşığı sıcak su yeterli olacaktır. Çekirdekleri sıcak suyun içinde bekletin. Ayva çekirdeği 1 saat kadar sonra şeffaf bir jel haline gelir. Bu ayva çekirdeği jelini emzirdikten sonra bol bol meme ucunu silmek için kullanın. Bebeği emzirmeden önce göğüs ucunu temizlemeyi unutmayın.

Göğüs ucu yaralarına ayva çekirdeği kremi hazırlarken dikkat etmeniz gereken en önemli şey çekirdeklerin ve jelin taze olması. Dolayısıyla yaptıktan sonra 5-6 saat içinde kullanmanız gerekli. Yoksa üzerinde küf oluşabiliyor.

Göğüs ucu yaralarına ayva çekirdeği kullananlar olumlu/olumsuz yorumlarınızı bize göndermeyi unutmayın 🙂