Göğüs ağrısı nasıl geçer?

1236

Göğüs ağrısına iyi gelen yöntemleri biliyor musunuz? Doğal tedaviler ile göğüs ağrınızı dindirebilirsiniz. Göğüs ağrısı bir çok farklı sebepten meydana gelebilen, aniden ortaya çıkabilen bir durumdur. Göğüs ağrısı nasıl geçer, hangi bitkiler göğüs ağrısının geçmesinde kullanılabilir konusunda detaylı bilgiye bu makaleden ulaşabilirsiniz.

Göğüs ağrısı nasıl geçer?

Hint yağı:

Risinoleik asit bakımından zengin olan hint yağının, iltihap söktürücü ve ağrı kesici özelliği bulunmakta. Hint yağı kan dolaşımını hızlandırır ve ağrıyı geçirmede yardımcı olur. Bir tatlı kaşığı hint yağı, 1 tatlı kaşığı zeytinyağı ile karıştırılıp göğüse masaj yapıldığında göğüs ağrısını geçirmekte yardımcı olacaktır.

Masaj:

Duş alırken göğüslerinize fazla bastırmadan masaj yaparsanız göğsünüzdeki ağrıları azaltmakta fayda sağlayacaktır.

Buz:

Bir kaç adet buzu torba veya bez bir kese içerisine koyarak göğsünüzdeki özellikle ağrılı bölgeye sürebilirsiniz. Dairesel hareketler ile göğsünüz üzerinde gezdireceğiniz buzlar göğüs ağrısını hafifletecektir.

Hayıt:

Hayıt hem göğüs hem de adet öncesi sendromundan kaynaklı ağrılar için faydalıdır. Sıvı olarak veya besinlerinize ekleyerek hayıt sayesinde göğüs ağrılarından kurtulabilirsiniz.

Kara hindiba:

Karahindiba doğal bir idrar söktürücüdür. Kara hindiba içerisinde bol miktarda potasyum bulunmaktadır bu da göğüs ağrılarına karşı oldukça etkilidir. Bir su bardağı sıcak suya bir çay kaşığı miktarda kara hindiba ekleyip bal ile tatlandırarak tükettiğinizde göğüs ağrılarını dindirecektir. Bu karışımı günde 3 defa tüketebilirsiniz.