Sağlık

Diş eti çekilmesine faydalı olan bitkiler

Pek çok sağlık sorununda olduğu gibi diş eti çekilmesine de faydalı olan bitkiler vardır. Saraçoğlu, Suna Dumankaya gibi bitkisel tedavi konusunda isim yapmış kişiler diş eti çekilmesine karşı bitkisel kür ile bitkisel tedavi önerisinde bulunuyor.

Diş eti çekilmesine faydalı olan bitkiler ve kürler

Diş eti çekilmesine Saraçoğlu kekik kürü

1 tatlı kaşığı kuru kekiği 1 bardak suda kaynatın.
5-6 dakika kaynattıktan sonra soğuması için bekleyin.
Ardından dişlerinizi kekik kürü ile fırçalayın. Ya da dişlerinizi diş macunu ile fırçalayıp ardından kekik kürü ile diş eti çekilmesi olan bölgeleri yavaşça fırçalayın.

Diş eti çekilmesine sumak kürü

Diş eti çekilmesine iyi gelen bir diğer bitkisel tedavi yöntemi de Suna Dumankaya’nın önerdiği sumak kürüdür. 1 tatlı kaşığı toz hale getirilmiş sumak, bir fiske tuz ve 1 çay kaşığı hindistancevizi tozunu karıştırıp diş eti çekilmesi olan kısımlara dişlerinizi fırçaladıktan sonra sürün.

Diş eti çekilmesine limon yağı

Limon ve limon yağı diş eti çekilmesine iyi gelen bir doğal yağdır. Antibakteriyel ve antiseptik özelliği olduğu için ağızdaki bakterilere karşı çok etkilidir. Ayrıca limon yağı diş eti çekilmesi sonucu oluşan doku hasarına karşı da etkilidir ve dokuları onarır. Parmağınızda limon yağını 3-4 dakika masaj yaparak uygulayabilirsiniz.

Diş eti çekilmesine faydalı olan bitkiler öneri niteliğindedir. Diş eti ve diş sorunları için her zaman öncelikle doktora danışmakta fayda vardır.