Diş çürüğüne yumurta kabuklu diş macunu tarifi

136
Yumurta kabuklu diş macunu

Siz hiç dişinizi yumurta kabuğu ile fırçaladınız mı? Evet, şaka yapmıyoruz. Diş çürüğüne yumurta kabuklu diş macunu tarifi veriyoruz ve yumurta kabuklu diş macunu kullananlar sonuçlardan pek memnun.

Yılda en az 1 kere diş hekimine gitmek şart. Lütfen korkularınızı yenin ve daha sonra pişman olmamak için düzenli diş kontrollerinizi yaptırın.

Fakat diş bakımı için doktor kontrolünün yanı sıra evde deneyebileceğiniz bir kaç yöntem de mevcut. Bunlardan biri yumurta kabuklu diş macunu.

Kemik erimesi için yumurta kabuğu kürü tarifi

Yumurta kabuğu hem kalsiyum içeriyor hem de içerdiği 27 mineral ile dişlere oldukça faydalı. Peki yumurta kabuklu diş macununu nasıl yapacağız?

Yumurta kabuklu diş macunu tarifi

Çeyrek bardak yumurta kabuğu
2 kaşık hindistan cevizi yağı
1 kaşık karbonat
Birkaç damla okaliptüs veya nane yağı

Yumurta kabuklu diş macunu yapılışı

Öncelikle şunu belirtelim ki yumurta kabukları şehirden uzak, doğal ortamda yetişen ve serbest dolaşan organik tavuklardan geliyorsa çok daha faydalıdır.

Yumurta kabuklarını çok bol su ile iyice yıkayın. Mikroplar ve bakterilerden arındırmak için birkaç dakika tencerede kaynatın.

Basur için patlıcan sapı suyu kürü tarifi

Yumurta kabuklarını açık havada kuruttuktan sonra kahve değirmeni veya rondo ile toz haline getirin.

Bir kaseye yumurta kabuğu, hindistan cevizi yağı ve dilediğiniz aromadaki yağı koyup iyice macun kıvamına gelene kadar karıştırın.

Yumurta kabuklu diş macununu ufak bir şişede serin bir yerde saklayabilirsiniz.

Pratikse

Facebook/pratikse

Instagram/pratikse