Pratik Sağlık

Diş ağrısı en hızlı nasıl geçer?

Diş ağrısı en hızlı nasıl geçer diyorsanız sizin için hazırladığınız diş ağrısına iyi gelen pratik yöntemleri deneyin.

Diş ağrıları genelde çürük veya iltihap sonucu oluşur. Diş ağrısı özellikle gece nüksettiğinden ve şiddetlendiğinden doktora gidemediğinizde hayatı zindan edebilir. Peki, diş ağrısı doktora gidene kadar nasıl geçirilir?

Diş ağrısına en hızlı çözümler:

– 1 bardağın %60’ına sirke kalanına da su koyun. İçine 1 çay kaşığı tuz ilave edip ağzınızı çalkalayın. Özellikle ağrıyan dişin olduğu tarafta dayanabildiğiniz kadar tutmaya çalışın. Diş ağrısının hızlıca geçtiğini göreceksiniz.

– Karanfil özellikle diş ağrılarına karşı çok etkilidir. Karanfil yağı bebeklerin diş çıkarma dönemlerinde diş etlerine uygulanır. Ağrıyan dişin üzerine pamuğa damlattığınız karanfil yağını koyun. Diş ağrısının uyuştuğunu göreceksiniz.

– Sirke ve defne yaprağını cezvede kaynatıp bu karışım ile gargara yaparak diş ağrısını hızlıca geçirebilirsiniz.

– Antibakteriyel özellikleriyle bilinen sarımsağı ezip ağrıyan dişin üzerinde tutarsanız diş ağrısını yavaşlatır.

– Ada çayı, diş ağrısına karşı en hızlı yöntemlerden biridir. Ada çayı ile gargara yapabilirsiniz.

– Dişinizde iltihap varsa buz iyi gelecektir. Buz dolu torbayı ağrıyan dişin olduğu yanağın üzerine tutun. İltihabın oluşturduğu yanma azalacak ve şişlik de geçecektir.

– Diş ağrısına karşı en etkili ağrı kesiciler reçetesiz alabileceğiniz Majezik ve Apranax haplarıdır. Diş ağrısına karşı mutlaka evinizde Majezik veya Apranax bulundurun.

– Diş ağrısı kesinlikle ihmal edilmemelidir. Diş sağlığının kalp sağlığını etkilediğini, dişte oluşan iltihabın felce bile neden olabileceğini unutmayın.

Boğaz ağrısına ne iyi gelir?