Crassula ovata Feng Shui uygulaması nasıl yapılır?

Crassula ovata Feng Shui

Crassula Ovata, yeşim bitkisi veya ağacı olarak da bilinen ve Crassulaceae familyası içinde sınıflanan bir bitki cinsidir. Dünyanın pek çok yerinde doğal olarak yetişen bu bitkinin yapraklarını ve gövdesini kullanarak çoğaltmak oldukça kolaydır. Damkoruğugiller ailesine ait Crassula ovata, para çiçeği, şans çiçeği ve dostluk çiçeği olarak da biliniyor. Crassula Latince’de “Kalın” anlamına geliyor. “Ovata” ise yumurta biçimli, yuvarlak demek. Crassula ovata yaprağına baktığınızda bu ismin hakkını verdiğini söylemek mümkün. Crassula ovata Feng Shui anlamı ve bitkinin sembolleri ile ilgili bilgileri derledik.

Crassula Ovata nasıl bir bitki?

Crassula ovata yıl boyu yeşil kalan, kalın dalları ve yumurta gibi yaprakları olan bir bitkidir. Yaprakları ve gövdesi genelde parlak yeşildir. Bazı kısımları sarı renkli olabileceği gibi güneş ışığına fazla maruz kaldığında kırmızı lekeler de geliştirebilir. Crassula ovata gövdesi ilk başlarda dalları gibi daha yumuşakken zamanla odunsu bir hal alır.

Crassula Ovata neden Para çiçeği olarak anılıyor?

Yeşim bitkisi Asya kültüründe önemli bir yere sahip. Finansal konularda etkili olduğu söyleniyor. Bu güzel sukulentin yapraklarının büyüme, gelişme, yenilenme gibi sembolleri olduğu düşünülüyor. Yeni bir işletme kuran kişiye Crassula ovata götürmek Asya’da sık rastlanan bir adet. Restoran ve mağaza açanlar da başarı ve para getirsin diye genelde mekanların güneydoğu kısmına bu sukulenti yerleştiriyor. Çin Yeni Yılı kutlamalarında satış patlaması yaşayan yeşim bitkisi, yıl boyunca da dostluk çiçeği, para çiçeği, şans çiçeği olarak hediye ediliyor.

Crassula ovata Feng Shui uygulaması nasıl yapılır?

Feng Shui uygulamalarında Crassula ovata aile içi huzur, sağlık, girişimcilik gibi amaçlarla evin DOĞU kanadına yerleştiriliyor.

Para kazanmak istiyorsanız GÜNEYDOĞU, yaratıcılık ve çocuklar için şans istiyorsanız BATI, danışman, yardımsever insanlar ve öğretmenler konusunda şans arayışındaysanız ise KUZEYBATI yönüne yerleştirmeniz gerektiği söyleniyor.

Crassula ovata çiçek açar mı?

Crassula ovata çok dikkatle bakılırsa küçük beyaz çiçekler açar. Crassula ovata çiçeği yıldız şekilli beyaz veya pembe çiçeklerdir ve baharın ilk aylarında açar.

Crassula ovata arkadaşınıza alabileceğiniz en güzel hediyelerden biri. Eğer çiçek açmasını sağlayacak kadar iyi bakabilirseniz hediye ettiğiniz kişi ile aranızda arkadaşlık, şans ve bolluk simgesi olarak kabul edilir. Yeşim bitkisinin yeşil yuvarlak yaprakları arkadaşlık enerjisi ve mutluluğunu simgelerken, çiçekleri de arkadaşlığın temsilcisi haline gelir.

Pratikse

Facebook ve Instagram hesaplarımızı takip etmeyi unutmayın.