Beldeki fazlalıklar nasıl kamufle edilir?

553

Kilo vermekte zorlandığımız veya bölgesel zayıflama konusunda da başarı sağlayamadığımız zamanlarda kilolu olduğumuzu hissettiğimiz bölgelerimizi kamufle etmek isteriz. Giydiğimiz pantolondan göbeğimizin çıkmamasını, bluzumuzdan karnımızın fark edilmemesi için türlü yollar deneriz. Beldeki fazlalıklar kamufle edilir sorusunun cevabı burada…

Bazı kıyafetler fazla kiloları diğerlerine göre çok daha fazla gösterir. Ancak bazı kıyafetler kiloları ve fazlalıkları kapatmakta birebirdir.

Beldeki fazlalıkları kamufle etmek için çok pratik yöntemler var. Giydiğimiz kıyafetleri doğru seçerek ve zaman zaman aksesuarlar kullanarak beldeki fazlalıkları kamufle etmek mümkün.

Beldeki fazlalıklar nasıl kamufle edilir; Kendi bedenimizde kıyafetler seçmeliyiz

Olduğumuz bedenden küçük, dar gelen kıyafetler giymek belimizdeki fazlalıkları çok daha fazla ortaya çıkartacaktır. Eğer olduğumuz bedenden daha bol kıyafetler alırsak bu da bizi hantal gösterecektir. Bu yüzden tam bedenimiz olan kıyafetleri tercih etmeliyiz. Eğer bacak ve bel oranımızda dengesizlik varsa aldığımız kıyafetleri terziye götürerek gerekli ölçüye getirtmemiz gerekir.

Beldeki fazlalıklar nasıl kamufle edilir; Düşük belli pantolon giymekten kaçınmalıyız

Sadece moda olduğu için bedenimize uymayan bir kıyafet giymek bizi olduğumuzdan şişman göstereceği gibi estetik olmayan bir görüntüye de sebep olacaktır. Düşük bel pantolonlar ince belli ve göbeği olmayan insanlar için çok daha doğru bir seçimdir. Eğer göbeğimiz varsa ve belimiz kalınsa yüksek bel pantolonları tercih etmeliyiz.

Beldeki fazlalıklar nasıl kamufle edilir; Dar pantolonları giyerken dikkatli olmalıyız

Dar bir pantolon giymek istediğimizde üzerine mutlaka pantolonun bel bölgesinin biraz daha altında duracak uzunlukta üst giysileri tercih etmeliyiz. Bu şekilde beldeki fazlalıkları kamufle etmiş oluruz.

Beldeki fazlalıklar nasıl kamufle edilir; Likralı kumaşlardan tercih etmeliyiz

Pantolon seçimimizi likralı kumaştan yapılmış olanlardan yana kullandığımızda beldeki fazlalıkları kamufle etmek için önemli bir adım atmış oluruz. Likralı kumaştan yapılmış pantolonları alırken kumaşın esneme payını mutlaka hesaba katarak almamız gerekir ki birkaç defa giydikten sonra esneme yapmasın.

Beldeki fazlalıklar nasıl kamufle edilir; Korse giymek iyi bir seçim olabilir

Pantolon giydiğimizde korse giymek iyi bir seçim olmayabilir çünkü korsenin özellikle bacak kısmı toplanabilir. Ancak etek ve elbise giydiğimizde korse giyerek beldeki fazlalıkları kamufle edebiliriz.