Pratik Sağlık

Basur için patlıcan sapı suyu kürü tarifi

Basur için patlıcan sapı kullananlar bu kürün faydasından sık sık bahsetmektedir. Basur için önerilen bitkisel tedavilerden biri olan patlıcan sapı suyu basura yani hemoroide iyi gelmesiyle bilinir. Peki basura patlıcan sapı kullanmak gerçekten etkili midir?

21 kuru üzümü suda bekletmek neye iyi gelir?

Basur için patlıcan sapı kürü tarifi:

Basura patlıcan sapı kürü yapacaksanız patlıcanın yeşil saplarını kullanmanız gerekir. 10 patlıcanın saplarını iyice yıkayın. Yeşil kısımları kesip duru suda yıkadıktan sonra 10 bardak suyu tencereye alın. İçine patlıcan sapını koyun. Yarım saat kaynayana kadar pişirin. Patlıcan sapı kaynadıktan sonra sapı ile patlıcan suyu ayrılmalıdır. Patlıcanın suyunu süzerek bir kaba koyun. Oda sıcaklığına gelmeden patlıcan suyunu kullanmayın.

Basur için patlıcan sapı suyu içilir mi?

Basur için patlıcan sapının suyu aç karna içilir. Öğünlerden 1 saat kadar önce aç karna patlıcan suyunu içerek tüketmelisiniz. Her öğünden önce 1 bardak patlıcan suyu içmek yeterli olacaktır.

Patlıcan suyunun basura iyi gelmesi için yediklerinize dikkat etmeniz gerekir. Cips, acılı yiyecekler, turşu, yağlı kızartmalar, sirke, hazır yiyecekler basuru arttırır. Bu sebeple patlıcan kürünü düzenli kullanırken beslenme düzenini de değiştirmelisiniz ki etkili olsun.