Pratik Sağlık

Balgam söktürücü kür tarifi

Öksürüğün en sevilmeyen tarafı balgamdır. Eğer öksürük balgamlı ise nefes alışverişinizi engeller, gece uykunuzda dinlenemezsiniz, horlayabilirsiniz, gün boyu öksürürken rahatsız hissedersiniz ve konuşmakta zorlanırsınız. İbrahim Saraçoğlu’nun önerdiği balgam söktürücü kür tarifi ile balgamlı öksürükten doğal yollarla kurtulabilirsiniz.

Saraçoğlu’nun sperm arttıran kür tarifi için tıklayın…

Öksürük başlı başına bir hastalık değildir. Öksürük, başka hastalıkların belirtisidir. Öksürüğün balgamlı olup olmaması söz konusu enfeksiyon veya başka bir hastalık mı teşhisini kolaylaştıran belirtilerden biridir.

Balgam söktürücü ilaçlar yardımıyla bu rahatsız durumdan kurtulabileceğiniz gibi doğal yolları da tercih edebilirsiniz.

İbrahim Saraçoğlu’nun önerdiği Balgam söktürücü kür tarifi (Balgam söktürücü soğan kürü)

Öncelikle bir adet orta boy sarı soğanı 7-8 parçaya bölün. Üzerine 2 bardak su ilave edin ve iyice kaynatın. Soğanlar kaynadıktan sonra soğuyana kadar bekleyin ve soğuyunca için. Soğan ile hazırladığınız bu balgam söktürücüsü kürü taze içmenizde fayda var.

Balgam söktürücü keçiboynuzu kürü

Yarım litre suya 8-9 adet keçiboynuzunu kırarak atın ve kaynatın. Keçiboynuzu ile hazırlanan bu balgam söktürücü kürü sabah ve akşam aç karnına için. 3 gün içerisinde balgam atmaya başladığınızı fark edeceksiniz. Keçiboynuzu ile hazırlanan bu kür özellikle sigara içenler tarafından tercih edilebilir ve balgam atmaya yardımcıdır.