Avokado nasıl yumuşar?

2476

Avokado potasyum deposu subtropik bir meyve. Ancak sert olan avokado nasıl soyulur? Avokado nasıl yumuşar? Avokado nasıl yenir? Avokadonun faydaları nelerdir?

Avokado nasıl soyulur?

Avokadonun orta kısmında kocaman bir çekirdeği bulunur.

Avokadoyu soymak için keskin bir bıçak yardımıyla avokadoyu boydan boya kesin. Bıçak orta kısımdaki çekirdeğe gelecek diye korkmayın. O çekirdek öyle sert ki ona hiçbir şey olmaz 🙂

Avokadoyu kestikten sonra elinizle zıt yönlere doğru çevirin. Böylece avokado ikiye ayrılacaktır. Bir tarafının ortasında çekirdek kalacaktır. Bıçağı çekirdeğe enlemesine saplayın ve dikine kaldırın. Böylece avokadoyu kolayca çekirdeğinden ayırabilirsiniz. Kabuğunu soymaya kalkmayın. İçine bıçakla çizikler atıp kaşıkla kazıyarak soyabilirsiniz. Şimdi geçelim Avokado nasıl yumuşar? konusuna…

Gerçek yaban mersini nasıl anlaşılır?

Avokado nasıl yumuşar?

Avokado toplandıktan sonra olgunlaşmaya devam eden yani klimakterik bir meyvedir. Muz gibi yeşil toplanır ve zamanla yumuşar. Peki Avokado nasıl yumuşar?

Avokadoyu aldıktan sonra bir kese kağıdının içine muz veya elma ile birlikte koyun. Muz veya elma gaz salınımına neden olan bir meyve olduğundan ışık geçirmeyen bir kese kağıdında saklayın. Avokadoyu yumuşatmak için en etkili meyve elmadır. Avokadonun yumuşayıp yumuşamadığını anlamak için dolgun uç kısmına hafifçe bastırın. Eğer avokado kolayca içe çöküyorsa yumuşamış demektir. Avokado nasıl yumuşar sorusunun cevabını da böylece öğrendik. Peki avokado nasıl saklanır?

Avokado nasıl saklanır?

Avokado buzdolabında saklanırsa kısa sürede kurur. Avokadoyu kesmediyseniz oda sıcaklığında muhafaza ediniz. Eğer avokadoyu kestiyseniz streç film ile sarıp buzdolabına koyabilirsiniz.

Avokadonun faydaları nelerdir?

Avokado muza göre daha fazla potasyum içerir. Avokadodaki potasyum miktarı muza göre %35 daha fazladır.
Avokado kan şekerini ayarlar.
Yaşa bağlı gelişen göz dejenerasyonuna karşı gerekli olan lutein avokadoda bolca vardır.
Avokado kardiyovasküler sistemi destekleyen oleik asit içerir.
İçerdiği antioksidanlar bağışıklığı destekler.
Kansızlığı önler. Demir deposudur.
100 gram avokadoda 165 kalori vardır.

Avokado nasıl yenir?

Avokado ile lezzetli salatalar hazırlayabilir, cipsler için dip sos yapabilirsiniz.

1 avokadoyu dilimleyip zeytinyağı, limon suyu, tuz ve pul biber ile süsleyerek yiyebilirsiniz.

Seks detoksu nasıl yapılır?