Arpacığa ne iyi gelir?

903

Gözümüzde çıkan arpacık çok ağrılı olabilir ve doktora gidilmesi gereken bir sorundur. Halk arasında arpacığa iyi geldiği için tercih edilen doğal yöntemler de mevcuttur. Arpacığa ne iyi gelir?

Arpacığa ne iyi gelir?

Arpacığa 15 dakikalık süreyle sıcak baskı yapabilirsiniz. Gün içinde 5-6 kere tekrar edin. Bu yöntem iltihabın kısa sürede azalmasına ve şişliğin inmesine yardımcı olur.

Makyaj yapmayın ve başka bir kozmetik ürünü sürmeyin.

Lens kullanıyorsanız arpacık geçene kadar ara verin.

Arpacığa doğal tedavi önerileri

Patatesi rendeleyerek  ince bir beze sarın ve arpacığın üzerine bastırmadan koyun. 1 gün içerisinde 2-3 kez tekrar edebilirsiniz.

Bir parça pamuğa 2-3 damla kekik yağı damlatın ve arpacığa sürün. Kekiğin antiseptik etkisi vardır ve arpacığa iyi gelen doğal tedavilerden biridir.

Şişliği azaltmak için papatya çayı kullanabilirsiniz. Papatya çayını demledikten sonra soğumasını bekleyin ve süzün. Pamuk yardımıyla arpacığa sürün. Her gün 3-4 kez tekrarlayabilirsiniz.

Doğal antibiyotik olan sarımsak diğer enfeksiyonlar gibi arpacığa da iyi gelir. Günde 10-12 adet sarımsak yiyerek vücudun savunma sistemini güçlendirebilir ve antibiyotik özelliği ile arpacığın daha kısa sürede geçmesini sağlayabilirsiniz.

Ekinezya da antibakteriyeldir ve arpacığa iyi gelir. Ekinezya çayını papatya çayı gibi pamukla arpacık üzerine sürebilirsiniz.

Arpacığa ne iyi gelir derseniz bizden bu kadar 🙂