Arı poleni neye iyi gelir?

715

Arı poleni karbonhidrat, vitamin ve protein açısından en zengin besinlerden biri olarak bilinmekte. Özellikle kış aylarında doktorlarında tavsiye ettiği arı poleninin çok faydalı olduğunu biliyoruz ancak tam olarak arı poleni neye iyi gelir biliyor muyuz? 6 ay üzerindeki çocuklara da tavsiye edilen arı poleni sağlığımızı korumak ve bazı hastalıkları iyileştirmek konusunda oldukça faydalı. Elbette arı poleni almadan önce iyi bir marka olduğu araştırılmalı ve güvenilir bir ürün satın alınmalı.

Arı poleni neye iyi gelir?

Aktarlarda bir çok çeşidini bulabileceğimiz arı polenini kullanmadan önce faydalarını ve neye iyi geldiğini öğrenelim.

Bağışıklık sistemini kuvvetlendirmek konusunda gerçek bir savaşçı olan arı poleni aynı zamanda sedef hastalığına ve egzama sorununa da iyi geliyor. Cilt hastalıkları ile mücadelede önerilen arı poleni iltihaplara karşı da etkili.

Eğer vücudunuzda enfeksiyon varsa arı poleni kullanmak hızlı iyileşmede yardımcı olacaktır.

Arı poleni akciğerin temizlenmesi ve solunum rahatsızlıklarında da kullanılan mucizevi bir takviye olarak biliniyor.

Kalp, damar rahatsızlıkları, kısırlık tedavisi gibi durumlarda da kadın erkek fark etmeksizin faydalı olduğu biliniyor. Çocuklarda kasların güçlenmesi için takviye olarak kullanılması önerilen arı poleni alerjisi olmayan bebeklerde 6 aydan itibaren kullanılabiliyor.

Elbette her besin desteğinde olduğu gibi mutlaka bir uzamana danışarak alınması ve doz ayarlamasının doğru yapılması gerekiyor.