Mutfak Sağlık

Açlık otu zayıflatır mı? Açlık otu faydaları ve zararları

Açlık otu faydaları

Adını duyar duymaz açlık otunun zayıflatma etkisi olduğunu tahmin etmek çok zor değil. Peki gerçekten de adında olduğu gibi Açlık otu zayıflatıyor mu? Açlık otu ile zayıflayanlar var mı? Açlık otu faydaları neler? Açlık otu nasıl tüketilirse zayıflatır?

Ayda 16 kilo verdiren sarımsak ve ceviz kürü tarifi

Açlık otu faydaları ve açlık otu ile zayıflayanlar konusuna geçmeden önce gelin her birlikte açlık otu nedir inceleyelim.

Açlık otu nedir?

Açlık otunun anavatanı Afrika’dır. Açlık otu ülkemizde devegözü veya aşık otu adıyla da bilinir. Açlık otu çok etkili bir müshildir. Osmanlı Dönemi’nde tanıştığımız açlık otunun doğal müshil olduğu söylenmektedir.

Açlık otu zayıflatır mı?

Açlık otu müshil etkisi olduğundan, tok tuttuğundan ve metabolizmayı hızlandırdığından açlık otu ile zayıflayanlar hatrı sayılır bir sayıda. Peki zayıflamak için açlık otu nasıl kullanılır?

Şeyda Coşkun'un 15 günlük detoks listesi

Açlık otu çayı tarifi

10-12 adet açlık otu yaprağı

1 fincan klorsuz içme suyu

Açlık otu çayı yapılışı

Bir cezveye açlık otu yaprakları ve suyu koyun. 5 dakika kadar kaynattıktan sonra süzün. Açlık oyu çayını 12 saat aralıkla tüketebilirsiniz. Açlık otu ile zayıflayanlar tok tuttuğunu da söylüyor.

Açlık otu faydaları

Tokluk hissi verir ve doğal müshil etkilidir.

Yağ yakma özelliği vardır.

Mideyi rahatlatır.

Doğal müshil olduğu için metabolizmayı çalıştırır. Kabızlığı giderir.

1 günde 2 kilo zayıflatan tarif

Tansiyonu dengeler.

Doğal müshil olduğundan bağırsaklardaki parazitleri temizler.

Böbreklerdeki kum ve taşın atılmasına yardımcı olur.

Açlık otunu kimler içemez?

Açlık otu faydaları bir tarafa doğal müshil etkisi ile fazla kullanılırsa vücut halsiz düşebilir, bağışıklık sistemi zayıflayabilir. Doğal müshil özelliği olduğu için çok dikkatli kullanılmalıdır. Hamileler hemen her bitkiye karşı dikkatli olmalıdır. Açlık otunu kimler kullanamaz denildiğinde akla hemen müshil etkisi gelmeli ve kronik ishale neden olabileceğinden kullanımı abartılmamalıdır.

pratikse.com

Facebook/pratikse

Instagram/pratikse